Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Aparatura tlenowa - pomocnicze maszyny dla ludzi mających kłopoty płucne

Posted on 13/04/2019 8:14pm

Wiele osób miewa problemy z drogami oddechowymi, a efektem tych schodzeń może być niedotlenienie organizmu. W niektórych sytuacjach długotrwała choroba może spowodować tak rozległe uszkodzenia tkanki płucnej, że ich zdolność do absorpcji tlenu z otoczenia drastycznie spada.
A jest to niezwykle niebezpieczne dla chorego, gdyż otrzymuje on znacznie mniej tlenu niż jest wymagane, a co za tym idzie narządy wewnętrzne tego tlenu również dostają za mało. W dłuższych okresach czasu następstwa stanu niedotlenienia mogą być bardzo
Lekarze podczas zabiegu
Author: CEHURD CEHURD
Source: http://www.flickr.com
niebezpieczne. W szczególności wrażliwe na niedobór tego pierwiastka są serce, a także układ nerwowy, ludzie mający problemy z niedoborem tlenu bardzo szybko się męczą, miewają kłopoty z wykonywaniem najprostszych czynności, a także z koncentracją i ogólnym zmęczeniem. Przy dłużej trwającym niedostatku nastąpić może duże skrócenie długości życia, a także trwałe uszkodzenie narządów, niemożliwe w późniejszym okresie do cofnięcia. Z tego też powodu w przypadku kłopotów z drogami oddechowymi należy od samego początku podchodzić do tego niezwykle poważnie, zwłaszcza że są już sposoby, jakie pozwalają na dużą redukcję symptomów, wygodne do stosowania w domach.

Najprostszym sposobem na poprawienie jakości życia ludzi mających problemy płucne jest
Personel medyczny
Author: The All-Nite Images
Source: http://www.flickr.com
dostarczanie im tlenu w odpowiedniej dawce. Do niedawna jeszcze kuracje tlenowe były używane tylko w szpitalach, ale przecież chorzy nie mogli cały czas choroby leżeć w szpitalu, szczególnie jeżeli dawali radę prowadzić normalne życie. Dzisiaj standardem jest instalacja przyrządów do podawania tlenu w mieszkaniach chorych, dzięki czemu bez przerwy mogą oni mieć zapewniony dostęp do wykorzystywanego sprzętu, a dodatkowo nie muszą zajmować bez potrzeby szpitalnych łóżek.Nowoczesne koncentratory tlenu są wygodne w użytkowaniu i mogą przynieść ogromną poprawę standardu życia pacjentów, jeśli będą ich używać systematycznie. Sprawdź wypożyczalnię. Bardzo pomocny okazać się także może koncentrator tlenu, który pochłania większość azotu znajdującego się w otoczeniu, a tym samym powiększa stężenie tak potrzebnego tlenu. Koncentratory są proste w obsłudze i znacznie bezpieczniejsze od stosowanych przed laty butli z tlenem.