Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Apteka- bardzo dobry pomysł na własną firmę oraz wysokie przychody. Współpraca z siecią aptek i firmami farmaceutycznymi

Posted on 26/04/2019 8:18pm

Branża farmaceutyczna ciągle się rozwija- otwierane są nowe apteki jak również produkowane są różne leki o różnych właściwościach. Własna apteka bywa bardzo dobrym sposobem na biznes, szczególnie gdy mamy możliwość zajęcia lokalu w dobrym miejscu.
Wynajmując lokal w często odwiedzanym przez klientów miejscu na pewno zastanawiamy się jakiego rodzaju punkt usługowy otworzyć. Bardzo dobrym pomysłem może być założenie apteki oraz zatrudnienie wykwalifikowanych farmaceutów. Jeszcze lepiej jest, jeśli sami mamy takie wykształcenie. Leki są cały czas niezbędne klientom, nawet jeżeli mają oni swoją zaufaną aptekę, w nagłych przypadkach pójdą do tej, która jest najbliżej. Formalności związane z rejestracją apteki mogą potrwać parę miesięcy, nie powinniśmy jednak się poddawać. Coraz częściej otwierane są także punkty, które łączą aptekę przykładowo z drogerią z naturalnymi kosmetykami czy też sklepem zielarskim. Każdy z powyższych lokali powinien jednak spełnić określone przez ustawę wymogi i niekiedy odpowiednie przystosowanie lokalu zajmuje największą cześć czasu. Prowadzenie apteki nie zawsze jest proste, ale można również osiągnąć duże zyski. Apteka w modelu franczyzowym.
Apteka
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
Otwierając aptekę musimy liczyć się z faktem, iż konkurencja jest bardzo duża. Jednakże są sposoby na to, żeby pomimo tego zwiększyć nasze dochody. Franczyza apteki jest jednym z nich. Można dołączyć do sieci istniejących już aptek, zarówno wtedy, gdy już posiadamy aptekę lub gdy dopiero chcielibyśmy ją otworzyć. Jako członkowie sieci aptek mamy większe szanse na powodzenie na rynku. Można także wybrać inne formy współpracy z firmami farmaceutycznymi. Przykładowo grupa zakupowa aptek może być bardzo dobrym sposobem na poszerzenie oferty naszego punktu aptecznego jak również obniżenie kosztów lekarstw i równocześnie na przyciągnięcie większej ilości zadowolonych klientów. Grupy zakupowe mogą nam także pomóc w prowadzeniu firmy a także magazynu z lekami. Czytaj więcej - nieco więcej o Nowej Farmacji.


Apteki mogą być bardzo dochodowym biznesem, jeśli mają dobrą lokalizację a także ceny atrakcyjne dla klientów. Lekarstwa potrzebne są cały czas. Niezależnie od zamożności, pacjenci będą się leczyć, więc zawsze znajdzie się potrzeba, żeby skorzystać z usługi pobliskiej apteki.

Tags: leki, apteka, farmaceuci