Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Buduje się coraz więcej winnic w naszym kraju. Czy łatwo mieć własną? Jakie potrzeby proceduralne i pieniężne trzeba spełnić

Posted on 14/12/2018 2:16pm

Produkcja wina w naszym kraju może się opłacić, jednakże ci co się na to będą decydować muszą się przygotowywać na spore koszty. Niezbędna jest także wiedza i cierpliwość. Zazwyczaj będą zajmować się tym pasjonaci wina, dla których jest to interes, ale także przede wszystkim sposób na życie. Sprawdź jak mogą rozwinąć się w winnice w Polsce.

wino jako prezent ślubny
Author: p med
Source: http://www.flickr.com
O rozwoju winnic w Polsce zdecydowały w sumie naprawdę dwie sprawy. Z jednej strony mamy zmiany kulturowe, a więc coraz większa liczba spożycia wina.

Podoba Ci ten artykuł? To świetnie, sprawdź stronę akcesoria do przypraw pod tym adresem. Zobaczysz tam więcej informacji na zbliżony temat.

Ma to związek ze wzrostem poziomu życia, a także powstaniem całkowicie nowoczesnych typów winorośli, które są odpowiednie na nasze warunki klimatyczne. Klimat tak naprawdę ma jednak niejednoznaczny wpływ na rozwój winnic w naszym kraju. Bo niby można usłyszeć, że przewidywane ocieplenie wpłynie na to, że zacznie przesuwać się do nas pas najdogodniejszych do upraw wina czynników klimatycznych, te które dzisiaj będą występować w basenie Morza Śródziemnego.Równocześnie, mamy doświadczenia ostatnich lat, a pokazują nam one, że w naszym państwie coraz często można doświadczyć anomalii pogodowych, jak pojawiające się latem susze czy bardzo srogie zimy. Stąd więc, jeżeli sezon jest bez wątpienia kiepski, to cale uprawy mogą zostać zniszczone. Jeżeli nie wystraszymy się jednak takich anomalii i zdecydujemy się otwierać winnicę, to trzeba się szykować na znaczne koszty. Samo rozpoczęcie produkcji to inwestycja, która sięga co najmniej kilkuset tysięcy złotych. Co więcej,jeśli chcemy zarobić na tym, żeby zrobić z winnicy (zobaczysz tu) atrakcję turystyczną, to niezbędne nam jest ponad miliona złotych. Na szczęście jednak nie musimy natychmiast posiąść całości środków.
Proces inwestycji może być rozdysponowany na kilka lat, ponieważ od momentu zasadzenia winorośli do zdobycia całkowitego plonu może minąć w okolicach do trzech sezonów. Trzeba jednak pamiętać, że na zwrot z inwestycji niekrótko będziemy czekać, nawet kilkanaście lat. Pod koniec wato wspomnieć, że założenie winnicy i produkcja wina nie znaczy jeszcze, że możemy na nim zarabiać. Trzeba spełnić wymóg, a jest nim rejestrowanie winny w Agencji Rynku Rolnego, jak również uzyskanie zezwolenia na wprowadzanie wina do obrotu. Aktualnie winnic zgłasza się kilkadziesiąt, lecz zezwolenie na sprzedaż ma około 20.

Tags: wina, plon, winorośla