Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Błyskawicznie i naturalnie - niebiańskie posiłki na twym stole.

Posted on 04/12/2017 10:18am

Aktualnie kuchenna moda kładzie duży nacisk na naturalnie przyrządzaną żywność. Wiele warzyw, malutko tłuszczu w mięsiwie posiłki umiarkowanie bądź mało kaloryczne. Co zrobić, by stawić czoło tym słusznym nawiasem mówiąc wymogom?
Odpowiedź w pewnej mierze zawiera się w akcesoriach, jakich używamy do podgrzewania posiłków. Warte polecenia są w tym wypadku gęsiarki, nazywane również współcześnie brytfannami. W wysokiej jakości gęsiarkach, nie tylko upieczesz mięsiwo w piekarniku, ale również poddusisz warzywa, usmażysz cokolwiek lub ugotujesz. Wiele naczyń wyposażono w specjalistyczną powłokę, dzięki której dania nie przywierają do dna. W trakcie przygrzewania posiłków wytwarza się płyn w nich zawarty, co pozwala na dokładanie małej ilości tłuszczu. Jeśli chcemy mieć chrupiące mięso, wystarczy użyć gęsiarki bez przykrycia. Jeśli natomiast chcemy coś udusić, wtedy zakładamy przykrywkę.


gastronomia
Author: Pierre LANNES
Source: http://www.flickr.com


umeblowanie
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com


Wszechstronność brytfanny zaskakuje, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, iż wybrane brytfanny dedykowane są do położenia na kuchence indukcyjnej. Kuchenki takie są ostatnio bardzo popularne. Aby dowiedzieć się, czy naczynia, jakie trzymamy w kuchni to brytfanny indukcyjne, należałoby sprawdzić, czy na ich dnie widoczne jest specjalne oznaczenie. Jeżeli ten egzamin nie był zdany pomyślnie, nie ma problemu. Brytfanny indukcyjne muszą posiadać własności magnetyczne, zatem po prostu przystaw magnez do dna naczynia i sprawdź, czy nastąpiło się przyciąganie.
Jeśli masz kuchenkę indukcyjną, lecz nie masz póki co brytfanny indukcyjnej, kup ją u polecanego dostawcy. Raduj się smacznym i odżywczym obiadem każdego dnia.

Tags: warzywa, smak, żywność