Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Co może dać picie zielonej i czerwonej herbaty? Co sprawia, że są niesamowicie zdrowe?

Posted on 12/06/2020 7:40am

Picie różnych naparów herbacianych jest niesamowicie zdrowe. Mowa szczególnie o herbacie zielonej czy czerwonej. Czemu powinniśmy je pić? Co sprawia, że są tak zbawienne dla naszego organizmu?
herbata zielona
Source: pixabay.com
Herbaty zielone mają całe mnóstwo bardzo zdrowych substancji. Zawartość silnych antyoksydantów w tym rodzaju herbaty jest ogromna. Oprócz tego nie można zapomnieć także o teinie, dużej ilości aminokwasów jak i różnych witaminach. Na uwagę zasługuje ilość znajdujących się w tej herbacie mikroelementów przykładowo potas, wapń jak i fluor. Tak naprawdę wciąż odkrywane są nowe właściwości, które posiadają herbaty zielone. Jedną z najważniejszych zalet jest ochrona przed nowotworami.

Jeżeli niezwykle intryguje Cię analizowana w tym artykule problematyka, poza tym koniecznie zobacz tekst w serwisie (http://boxkitchen.pl/catering-dietetyczny-myslowice/) opisującym zbliżone zagadnienia.

To za sprawą przeciwutleniaczy, których ogromna ilość znajdująca się w herbacie chroni DNA przed działaniem substancji mogących wywołać raka. Badania pokazały, iż zielona herbata może chronić przed Alzheimerem. Picie paru filiżanek dziennie może więc utrzymać nasz mózg w doskonałej kondycji. Poza tym, dzięki dużej ilości teiny, herbata zielona ma właściwości pobudzające podobnie jak kofeina - przeczytaj tutaj .


Istotną informacją dla części osób z pewnością będzie to, iż zielona herbata jest świetna na układ krążenia. Sprawia, że w żyłach nie odkładają się złogi, dlatego przepływ żył jest lepszy. Mało tego, zmniejsza ilość wchłanianego cholesterolu. Bez wątpienia zmniejsza możliwość pojawienia się zawału czy też udaru mózgu - link do strony .


Herbaty czerwone z kolei znane są ze swoich właściwości pomagających podczas odchudzania. To za sprawą ogromnej ilości enzymów jak i polifenoli. Występuje ich dużo w czerwonej herbacie, gdyż proces fermentacji był krótszy w czerwonej herbacie, aniżeli w klasycznej - czarnej. Natomiast to nie koniec dobrych właściwości, które posiadają herbaty czerwone. Kolejną zbawienną sprawą dla naszego organizmu jest na pewno obniżanie poziomu cholesterolu. Herbata czerwone za sprawą dużej zawartości fluoru chroni zęby przed próchnicą. Nie można nie powiedzieć o sporej zawartości innych mikroelementów takich jak, manganu albo wapnia. Taka herbata poprawia pamięć jak i normuje poziom ciśnienia. Jednak co istotne, w podobny sposób jak zielona herbata, obniża ona ryzyko wystąpienia raka. Jak widać powodów, dla jakich warto pić herbatę zieloną i czerwoną jest bardzo dużo. Dlatego sięgnijmy po taki napar już dzisiaj.

Tags: herbata, naczynia, pomoc, witamina, właściwości