Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Co powinieneś wiedzieć, by skutecznie pisać blog o kulinariach?

Posted on 08/02/2019 7:58am

Pisanie jest dziś dobrym pomysłem na e-biznes. Nie musisz produkować książek, aby zarabiać na układaniu jakościowej treści. Wystarczy założyć blog. Chociażby blog o gotowaniu. Zarabiać na tego rodzaju blogu możesz na mnóstwo sposobów. Może to być tylko część promocyjna Twojej większej działalności kulinarnej. Możesz też zarobkować na reklamach lub dzięki współpracy z bankami czy portalami aukcyjnymi. Opcji jest całe mnóstwo.
gotowanie
Author: Heather Sperling
Source: http://www.flickr.com
Jednak najpierw sam blog musi powstać i zyskać jakąś sławę.W jaki sposób wobec tego tworzyć tego rodzaju bloga, aby osiągnąć cel? Na pierwszy rzut oka prowadzenie tego rodzaju witryny może się wydawać niezwykle proste. Wystarczy przecież tylko pisać kolejne przepisy i dodawać nieco tekstu własnej produkcji. Do tego doda się jakiś obrazek i post gotowy. To wszystko prawda, ale jeśli chcesz, by Twój blog o gotowaniu stał się naprawdę dobry, a ponadto dochodowy, warto się trochę mocniej postarać.
Już od początku, warto postarać się, ażeby blog o gotowaniu faktycznie dotyczył jedynie gotowania. Google porównuje teksty zawarte na witrynach i najwyżej ocenia te strony, które dostarczają konkretnych treści. Jeżeli Twój blog będzie źródłem informacji o kulinariach, ale regularnie będziesz dodawać posty a propos Twojej codzienności, sportu albo innych Twoich zainteresowań – niestety może się okazać, że w wyszukiwarkach Twoja strona będzie niezbyt widoczna.
gotowanie
Author: Didriks
Source: http://www.flickr.com
Kolejna kwestia to częstotliwość postów. Wrzucaj nowe wiadomości po równych odstępach czasu. Oczywiście nie musi to być np. co trzy dni o tej samej godzinie. Jednakże pisanie jednego, dwóch postów na tydzień to bardzo dobry pomysł. Takie wpisy powinny także mieć odpowiednią długość. Najlepiej przynajmniej trzy tysiące znaków.

Tags: gotowanie, blog