Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Co robić by długo móc cieszyć się zdrowym uśmiechem?

Posted on 08/09/2020 8:15am

Stan naszego uzębienia jest jednym z istotniejszych czynników decydujących o naszym wyglądzie oraz o naszym zdrowiu. Jak troszczyć się o zęby, aby długo cieszyć się zdrowym uśmiechem? Zapobieganie próchnicy oraz innym chorobom zębów polega zawsze na tym samym – najistotniejszą funkcję odgrywa tutaj powszednia higiena zębów i jamy ustnej.

Powszednim i znanym od dawien zabiegiem jest szczotkowanie zębów szczoteczką i pastą przez ok. 3 min., co najmniej 2 razy na dzień. Można posługiwać się szczoteczką elektryczną lub manualną, – stomatolodzy (odwiedź rankinglekarzy.pl - wejdź teraz) twierdzą, iż każda z nich bardzo dobrze spełnia swoją funkcję, jeśli tylko myjemy zęby należycie długo i dokładnie.


gabinet stomatologiczny
Author: East Midtown
Source: http://www.flickr.com
Możemy wyróżnić 3 rodzaje szczoteczek o różnej twardości , to znaczy: twarde, średnie i miękkie.

Czy spodobał Ci się ten artykuł? Jeżeli tak, to sprawdź poza tym szczegóły w treści (https://tort-artystyczny.pl/), ponieważ one również mogą okazać się dla Ciebie bardzo ciekawe.

Miękkie są określone przede wszystkim dla osób które mają wrażliwe dziąsła, czasami krwawiące w trakcie mycia. Szczoteczek o średniej twardości powinna używać większa część osób, umożliwiają odpowiednio oczyścić uzębienie i jednocześnie ochronić dziąsła. Twarde zaś odpowiednie są dla ludzi o zdrowych i odpornych dziąsłach, w szczególności dla narażonych na tworzenie się kamienia nazębnego. Szczoteczkę najlepiej wymieniać co 3 miesiące, bowiem po tym czasie traci ona swoje cechy. Liczne mikroorganizmy razem z drobinami pokarmu zbierają się też na języku po czym tworzą osad, jaki musimy również usunąć. Niektóre szczotki do zębów mają na swojej główce dodatkową powierzchnię czyszczącąjęzyk.

dentysta
Author: viviandnguyen_
Source: http://www.flickr.com
Szczoteczka nie oczyści dokładnie wszelkich przestrzeni między zębami. Do takich zadań przeznaczona jest nić dentystyczna, często fluorowana, którą stosujemy przed lub po wyszczotkowaniu zębów. Oprócz szczotkowania oraz nitkowania warto wspomóc ochronę zębów przez zastosowanie płynów do przepłukiwania jamy ustnej. Zabiera on pozostałe resztki pokarmu, niszczy mikroorganizmy i przywraca odpowiedni odczyn pH w ustach.

Prócz indywidualnej troski o higienę zębów oraz jamy ustnej, co najmniej dwa razy do roku warto odwiedzać lekarza stomatologa, który skontroluje nasze uzębienie. Częste wizyty u stomatologa pozwolą prędko zauważyć jak też zaleczyć zmiany próchnicze jak też przeciwdziałać schorzeniom przyzębia. Żeby znaleźć profesjonalistę w pobliżu swego miejsca zamieszkania starczy w Google wbić hasło: stomatolog z Warszawy - przejdź na rankinglekarzy.pl - wejdź teraz.

Tags: zęby, stomatolog, szczoteczka