Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Czemu korzystnie robić zakupy na targach, blisko domu? To na pewno lepsze niż wybranie się do supermarketu. Zobacz dlaczego

Posted on 12/07/2018 12:41am

Z jakich miejsc brać zdrową oraz smaczną żywność? Najbardziej korzystnie ze swojej działki. Jak nie mamy jednak takiej możliwości lub jedzenia stamtąd jest niezbyt dużo, to zostają targi, punkty handlowe z ekologiczną żywnością, sklepy z warzywami i markety. Z tych opcji dosyć atrakcyjne wydaje się robienie zakupów na targu.


Targ
Author: Neon Tommy
Source: http://www.flickr.com
Z reguły na targowiskach jesteśmy w stanie kupić żywność bezpośrednio od rolników. Jest tam tak wiele dojrzałych warzyw, owoców, lecz także innych odżywczych pokarmów, jak ziarna, grzyby czy orzechy. W zdecydowanej większości nieprzetworzonych, regionalnych oraz sezonowych, czyli świeżych i nie wymagających wielu środków konserwujących. Owszem, wielu rolników na pewno używa trochę pestycydów oraz sztucznych nawozów, ale mimo to ich produkty są przeważnie tanie, zdrowe i pyszne. Na targach nie ma słodyczy, wyjałowionej, przemysłowo przetworzonej, zakonserwowanej żywności, ze sztucznymi dodatkami, szkodliwym cukrem i tłuszczami trans. Można także kupić np. sprawdź więcej tutaj.

Bez takich niezdrowych rzeczy, których pełno jest w większości sklepów i supermarketów. Dlatego takie zakupy lokalne na targach muszą być czymś normalnym. Żywność na targach z pewnością nie jest idealna, ale według mnie posiada i tak mało chemii w porównaniu do wielu innych produktów. Co do pestycydów, to nieekologiczne mięso dość często posiada ich więcej niż bazarowe warzywa, jak zwierzęta spożywają pryskaną paszę.

w hali targowej
Author: Fabio Omero
Source: http://www.flickr.com
Produkty na targu są najczęściej sprzedawane bez kolorowych, wypełnionych chemią opakowań. W sklepach zaś jest ich pełno. Zamieniają się one błyskawicznie w sterty śmieci, za jakich wywóz musimy płacić w czynszu i które zanieczyszczają glebę na przepełnionych wysypiskach. Towary na targach są często dostarczane z pobliskich wiosek, a nie z zagranicy. Mniej więc można spalić benzyny podczas transportu. Wspierając taki rodzaj sprzedaży, troszczymy się o czystsze powietrze i zużywanie mniej potrzebnych zasobów. Targi są z reguły na świeżym powietrzu. Na bazarkach rolnicy sprzedają od razu do końcowych odbiorców. Bez całej gamy pośredników: hurtowni, dystrybutora oraz właściciela, z których każdy pobiera siebie trochę pieniędzy. Bez korporacji, w których wyższa i średnia warstwa zarządzająca zgarnia większą ilość zysków, a reszta pracowników otrzymuje marne pieniądze. Na bazarze rolnicy mają więc bardziej znaczną szansę na normalny zarobek, sprzedając np. sprawdź parawany i przesłony w

Tags: zakupy, Targowisko, targ, bazar, bazarek