Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Czemu w czasie urządzania grilla może się przydać parę gadżetów ułatwiających przygotowywanie potraw.

Posted on 10/12/2018 7:38am

Rozpoczynając grillowy sezon warto zaopatrzyć się w kilka przydatnych akcesoriów, które mogą znacznie pomóc w wygodnym przyrządzaniu potraw. Przecież grilla pali się nie po to, aby go cały czas pilnować czy doglądać, ale aby przyjemnie spędzić przy nim parę chwil.


Na szczęście w sklepach kupić można wiele różnych drobiazgów, dzięki którym znacznie wygodniej będzie się grillowało. Do podstawowego wyposażenia trzeba zaliczyć sztućce, w skład których najczęściej wchodzi szczypce, widelec i łopatka kompletna oferta dostępna pod adresem . Bardzo dobre są sztućce zrobione z nierdzewnej, solidnej, jeśli się takie wybierze, to bez problemów mogą wytrzymać wiele sezonów. Warto też się zaopatrzyć w dobre rękawice, ponieważ grille nagrzewają się czasem do dość wysokiej temperatury. Dzięki rękawicom przyrządzenie potraw będzie dużo bardziej bezpieczne. W sprzedaży są nawet dedykowane odmiany rękawic przeznaczone właśnie do grillowania. Są one wykonane z antypoślizgowego materiału, który przede wszystkim chroni przed przypadkowym wyślizgnięciem się naczyń.


Aby potrawy przygotowywane na grillu były zdrowe i smaczne, to musi on być odpowiednio rozpalony. W przypadku elektrycznych albo gazowych urządzeń problemu nie ma, lecz jeśli chodzi o węglowe trzeba się już trochę postarać o to, żeby złapać odpowiednią temperaturę. Można do tego celu wykorzystywać swoje płuca, ale nie jest ani przyjemne, ani też bezpieczne. Dlatego też z pewnością wśród akcesoriów na grill przyda się dmuchawa na baterie lub drewniany mieszek. Dzięki nim można będzie szybko zapalić węgiel i utrzymać odpowiedni poziom temperatury akcesoria do grillowania. Oglądając następne akcesoria do grilla można także zakupić ruszt do pieczenia. Za jego pomocą przyrządzać można grubsze kawałki mięs, po prostu je co jakiś czas obracając.


Bardziej doświadczeni kucharze z pewnością nie pogardzą termometrem mierzącym temperaturę potraw, najlepiej z elektronicznym wyświetlaczem. Lepsze termometry mają także alarm, jaki włącza się, kiedy kontrolowana potrawa osiągnie właściwą temperaturę.

Tags: sok, olej, kłopot, typ