Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Dlaczego dobrze jest jeść dużo owoców? Gdzie najlepiej je nabywać?

Posted on 24/08/2018 7:16am

Każdy ma świadomość tego, iż jedzenie owoców i warzyw jest bardzo ważną, jak nie podstawową rzeczą w zdrowym jadłospisie. Nie każdy lubi wszystkie rodzaje warzyw, natomiast owoce to już co innego. Na pewno duża ilość osób lubi owoce. Dlatego dobrze jest poznać ich zalety oraz dowiedzieć się, gdzie najlepiej je nabywać by mieć pewność czy są dobre?

koszyk z jabłkami
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Na wstępie warto powiedzieć, że spożywanie owoców to bardzo dużo zalet i na pewno trudno je wszystkie wymienić (owoce z polski). Natomiast podstawowy plus, dla jakiego sporo osób stara się spożywać większe ilości owoców, to bez wątpienia ogromna ilość różnych witamin jak i składników mineralnych, które dostarczają one do naszego organizmu. Warto dostarczać je swojemu organizmowi w naturalnym jedzeniu aniżeli przyjmować tabletki. Składniki te bowiem, w lepszym stopniu przyswajalne są z jedzenia niż z tabletek.Owoce to taki zastrzyk energii, który jest w stanie ożywić nasz organizm tak samo jak nasz umysł. Kiedy jemy dużo owoców, nasz organizm ulega wzmocnieniu oraz przy okazji jest oczyszczany z różnych szkodliwych toksyn. Z pewnością też poprawia się nasza odporność na choroby. Owoce to duża dawka błonnika, który reguluje odpowiednią pracę układu pokarmowego. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że regularne jedzenie owoców zmniejsza możliwość wystąpienie nowotworów. Wszystko przez antyoksydanty, które walczą z wolnymi rodnikami. Dla ludzi, którzy się odchudzają z pewnością świetną informacją jest niska kaloryczność owoców, z powodu dużej zawartości wody.

Trzeba powiedzieć o tym, iż jak chodzi o owoce Polowoce (owoce i warzywa w szkole)osiada sporo swoich, rodzimych, które możemy bez problemu dostać u nas, zamiast nabywać te sprowadzane z zagranicy. Pewnie nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę ale eksport owoców to u nas istotna gałąź przemysłu (owoce (http://top-fol.pl/) eksport). Na pewno wiele osób kuszą różne egzotyczne owoce leżące w sklepach, jednak zdrowiej jest zjeść nasze polskie jabłko czy gruszkę. Nie mają one tak dużej ilości substancji chemicznych, które używane są choćby po to, aby taki owoc przetrwał dłuższą podróż z dalekiego kraju.

owoce
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Natomiast nawet w Polsce dobrze jest wiedzieć skąd taki owoc pochodzi. W markecie nie ma takich możliwości. Prędzej już można się tego dowiedzieć nabywając owoce prosto od niewielkich sadowników. Często także zdarza się taka hurtowania owoców, jaka sprzedaje produkty wyprodukowane przez siebie w znajdujących się blisko sadach (hurtownie owoców). W takim wypadku sami widzimy czy ten produkt nie rośnie blisko dróg szybkiego ruchu i nie jest zanieczyszczany choćby przez spaliny aut. Warto to sprawdzić.

Tags: owoce, witaminy, Składniki