Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Często pada pytanie, co będzie bardziej odpowiednie w sklepie – lada chłodnicza a może może regał? Jak myślisz, co lepiej wybrać?

Posted on 07/03/2019 7:41am

Mnóstwo posiadaczy mniejszych sklepów spożywczych z reguły nie jest świadoma, co wybrać, czy nabyć ladę chłodniczą, a może na regał? Pojawia się również pomysł, że być może najdogodniej będzie jak się kupi oba urządzenia. Z pewnością nie warto kupować „na wszelkie wypadek” nowych sprzętów, gdyż wybór właściwego urządzenia do chłodzenia pomoże w określeniu asortymentu oraz wyznaczenie formy na sprzedaż.

Lady chłodnicze są najdogodniejsze do pracy na stoiskach mięsnych, lecz również wędliniarskich i nabiałowych. Czyli wszędzie tam, gdzie artykuły wybrane przez klienta kraja, waży i podaje sprzedawca. Lady chłodnicze pozwalają na wystawienie na jednej poziomej płaszczyźnie ekspozycyjnej dużą ilość produktów, do jakich dostęp będzie miała tylko obsługa. Klienci zaś patrzą na nie przez szybę przednią i wybierają określone artykuły u pracownika sklepu. Sprzęt takie mają z reguły dodatkową komorę przechowalniczą, dzięki nie pracownik łatwiej może wypełnić braki na wystawie.
sklep spożywczy
Author: hi-tlz
Source: http://www.flickr.com
Regały chłodnicze ułatwiają zaś na eksponowanie towarów wymagających niewielkiej temperatury w sklepach samoobsługowych. Produkty są ustawiane w pionie na regałach, w ten sposób regał zajmuje z pewnościąo mniej miejsca niż lada. Klienci sami wybierają decydując się na produkty, które znajdują się na regale. Jednocześnie w ten sposób można zbywać jedynie artykuły spożywcze w opakowaniach, takich jak butelki, kartony, kostki. Do najbardziej znanych krajowych producentów witryn i regałów chłodniczych należą Mawi, Cebea oraz Rapa. Jak więc widzimy to czy zdecydujemy się na ladę chłodniczą czy może regał, zależy od wielu czynników. zwłaszcza musimy się zdecydować, co będziemy sprzedawać i jakiej wielkości chcemy mieć sklep.Jeżeli posiadamy sklep mięsny to problemu w zasadzie nie ma, bo wiadomo, że najważniejsze są dobre lady chłodnicze. jeżeli zaś posiadamy sklep spożywczy, to na pewno zdecydujemy się na ladę chłodniczą, ale być może regał takżebędzie potrzebny. Większość jest zależna od wielkości naszego sklepu, bo w końcu znaczniejszy sklep, a do tego samoobsługowy to na pewno większe szanse ekspozycyjne i aranżacyjne. Najlepiej tego rodzaju sprzętu poszukać online wpisując przykładowo w wyszukiwarkę frazę lady chłodnicze Poznań.

Tags: sprzęt, Urządzenia, klienci, sklep spożywczy, lady chłodnicze, Regały chłodnicze, Chłodnie stojące