Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Czy łatwo jest schudnąć zaraz po ciąży? Od jakiego rodzaju aktywności dobrze jest zacząć? W jaki sposób się odżywiać?

Posted on 19/04/2016 10:46am

Kobiety, jakie urodziły dziecko najczęściej martwią się dodatkową ilością kilogramów, które pozostały po ciąży. Jednak trzeba wiedzieć, iż organizm potrzebuje troszkę czasu po porodzie by dojść do siebie. Dobrą wiadomością może być to, że według badań to właśnie w ciągu pół roku po urodzeniu dziecka ciało kobiety jest naturalnie zaprogramowane na zrzucanie wagi oraz jest to prostsze aniżeli normalnie. W jaki sposób zatem można pomóc naszemu ciału w powrocie do dawnej sylwetki?

blog o macierzyństwie
Author: Chelssie L. Ivanova
Source: http://www.flickr.com
Sporo kobiet głowi się nad tym jak schudnąć po ciąży i sprawdza cały czas nowe porady w internecie jak i szuka nowych sposobów, natomiast prawda jest taka, iż nasz organizm jest w takim momencie po naszej stronie - jak schudnąć po ciąży. Chodzi o to, iż w pierwszych miesiącach po porodzie to hormony dbają o to żeby tracić kilogramy. Po wydaleniu łożyska, jakie do tej pory wytwarzało hormony, które zwiększały nasz apetyt, obecnie wszystko powraca do normy. Jednak zmiany w gospodarce hormonalnej dzieją się powoli i z tego powodu właśnie w ciągu pierwszego pół roku najmocniej odczujemy spadek apetytu jak również lepszy metabolizm. Jest to ogromnie pomocne właśnie w traceniu kilogramów.

Na początku nie można od razu przesadzać z forsownymi ćwiczeniami. Jednak trochę ruchu to lepsze samopoczucie jak również lepsza kondycja. Można zacząć od lekkich ćwiczeń. Na samym początku można wykonywać najprostsze ćwiczenia z jogi.
karmienie piersią
Author: Ceba Baby
Source: Ceba Baby
Doskonały też będzie spacer. Jednak trzeba pamiętać ażeby przerwać ćwiczenia jeżeli tylko poczujemy jakiś duży ból albo duże zmęczenie. Na pewno nie należy męczyć się biegając albo jeżdżąc szybko na rowerze. Basen też nie jest zalecany, bo może to grozić nieprzyjemną infekcją.Duża ilość kobiet tak uważa na to co jeść karmiąc piersią}, iż boi się jakichkolwiek urozmaiceń. A to błąd ponieważ w tym czasie należy odżywiać się bardzo dobrze, zdrowo, ale również używać najróżniejszych produktów tak, aby dostarczać swojemu organizmowi i dziecku potrzebnych składników. Co ważne nie możemy stosować jakiś skrajnych diet czy wykluczać konkretne składniki całkiem. Wszystkie one są nam bardzo przydatne. Tak samo białka, jak również węglowodany tak demonizowane zazwyczaj. Dlatego trzeba zachować gdy chodzi o jedzenie zdrowy rozsądek. Różnego rodzaju skrajności nie są dobre.

Tags: odchudzanie, sylwetka, węglowodany, ćwiczenia