Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Czy da się obejść barierę językową w pewnych sprawach, będąc za granicą ? Czy dostępne są wizyty u doktora mówiącego w języku polskim ?

Posted on 06/10/2019 7:32am

Będąc poza granicami Polski, często czujemy się niekomfortowo, co głównie wynika z nieznajomości języka albo też ze niewielkiej wiedzy na jego temat. Problem jest tym bardziej odczuwalny, gdy znajdziemy się w kraju, gdzie dany język jest językiem ojczystym.


tabletki
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com


Wtedy jeszcze trudniej jest nam pojąć mieszkańców mówiących w szybkim tempie i niewyraźnie. Jak na przykład w Anglii czy Irlandii.
Problemem może być również niezwykły akcent, jakiego często nikt nie szkoli nas w szkole. Podczas usiłowania rozmowy możemy niestety mieć trudności z dogadaniem się. Tym bardziej jest to stresujące, kiedy załatwiamy ważną dla nas rzecz. Nieporozumienia na takim poziomie mogą skończyć się nieciekawie.

Zainteresował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź tu (http://boxkitchen.pl/) podobne materiały - one także są wartościowe.

W wypadku, kiedy zdarzy nam się jakaś schorzenie albo na przykład ból zęba za granicą to jest możliwość odszukania kogoś, kto porozumiewa się w naszym języku. kiedy przydałby się nam polski stomatolog Dublin takową szansę na szczęście ma (medicus.ie to polski stomatolog w Dublinie). Z tego powodu trzeba z tego skorzystać. Będzie nam prościej się dogadać i zrozumieć wszystkie porady.


Jeżeli pozostaniemy w Irlandii na dłuższy okres czasu to musimy wpisać się do GP Dublin oferuje wiele miejsc, w których możliwa jest wspomniana praktyka lekarza rodzinnego (medicus.ie - sprawdź ofertę). Taki lekarz jest postacią pierwszej pomocy, do jakiej możemy się zwrócić po poradę, w przypadku, gdy któraś problem zdrowotny nas martwi. Wygodnie byłoby wyszukać lekarza mówiącego w języku polskim. Będzie nam łatwiej na przyszłość, jeżeli przydarzy nam się jakieś zachorowanie.


Taka bariera językowa największa jest zawsze na początku. Z czasem, gdy przełamiemy się oraz zaczniemy rozmawiać z innymi pomimo popełniania błędów językowych, zaczniemy czuć się corazpewniej.

Tags: porady, stres, czas, lekarza, schorzenie