Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Czym różni się opiekacz od tostera i jakiego rodzaju pieczywo mógłby opiekać?

Posted on 07/08/2019 7:34am

Gorące oraz chrupkie pieczywo to element śniadania na wielu polskich stołach. Urządzenia, które prędko opiekają bułki czy też kromki chleba tostowego są w użyciu już od dawna, a zwyczaj ich stosowania przyszedł do nas z zagranicy.
sprzęty
Author: Toblerone
Source: Toblerone


Jednak przyrządy takie jak tostery czy też opiekacze pomimo, że w efekcie funkcjonują w podobny sposób, nie są jednak identyczne. Tostery to urządzenia, do których pieczywo wsuwa się od góry lub z boku, z kolei opiekacz do pieczywa to narzędzie, które jest położone płasko. Chleb kładzie się na płycie grzejnej i przyciska się klapką, w której jest druga płyta grzejna. W sprzedaży istnieją opiekacze wyprodukowane z metalu, plastiku albo z połączenia wspomnianych dwóch materiałów. Te wykonane z tworzyw sztucznych można zakupić w praktycznie każdym odcieniu, więc można by ich wygląd dostosować nawet do wystroju całej kuchni, jednak ich mankamentem jest stosunkowo mała odporność na uszkodzenia mechaniczne. Poza tym jeśli tego typu opiekacz będzie wykorzystywany relatywnie często, to może się w niektórych miejscach trochę stopić.


Znacznie bardziej solidne są opiekacze wykonane z metalu.

Jeśli masz ochotę poznać dokładniej informacje na prezentowany temat, to zobacz w tym miejscu rzetelne informacje, zawierające dodatkowe newsy.

Nie uszkodzą się nawet, jeśli upadną na podłogę z wysokości używanego w kuchni blatu. Wg co poniektórych sugestii, opiekacze metalowe są o wiele bardziej eleganckie, przez co ładnie wyglądają w dowolnej, nawet bardzo nowoczesnej kuchni. Tego typu urządzenia posiadają moc w zakresie 600-1300 W, jednak w domowych warunkach najlepiej sprawdzą się opiekacze o mocy ok. 700-800 W.
Przy kupnie tego urządzenia warto jest także zwrócić uwagę, czy ma dodatkowe wkładki, np. do smażenia panini czy gofrowania. Są również wkładki do pączków czy też ciastek.

Tags: urządzenie, bar, piec