Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Czym w rzeczywistości jest pasta do uzębienia z karbonem aktywnym i jakie posiada ona właściwości?

Posted on 14/11/2020 8:59am

Czy wiesz, że tzw. karbon aktywny jest znany ludzkości już od dziejów ojca współczesnej medycyny - Hipokratesa? My, ludzie żyjący już w większym stopniu uprzemysłowionych czasach w kontekście medycznym znamy węgiel przede wszystkim w celu ukojenia bolącego żołądka, jednak posiada on także odmienne swe wykorzystania.


Jakie?


pomidorki
Author: Christian Kadluba
Source: http://www.flickr.com
Karbon jest tzw. sorbantem, czyli tzw. "pochłaniaczem". Dzięki swej wewnętrznej strukturze karbon mógłby pochłonąć różne mieszanki o wielkości do dwudziestu procent masy samego węgla. A jakie to mogłyby być substancje? Otóż potrafią to być różne związki biologiczne, które są w spożywanym poprzez nas jedzeniu oraz piciu. Mogłyby to być zatem różne mieszanki syntetyczne takie jak np. tatniny, czyli barwniki zawarte w herbacie. Poza tym mogą to być także węglowodany, jakich w zwykłej diecie spożywamy przecież wiele. W jaki sposób możemy więc zatroszczyć się o należące do nas uzębienie? Więc istnieje specjalna pasta do zębów z węglem, jaka będzie mogła pomóc nam oczyścić należącą do nas jamę ustną z tych szkodliwych przecież dla niej składników. Tego typu pasta jest bardzo skuteczna, ponieważ mówi się, że może wyeliminować ok. dziewięćdziesiąt procent szkodliwych kwasów.


Warto powiedzieć, że zawarty w paście karbon aktywny stosowany jest ogólnie do oczyszczania wody. Warto także nadmienić, że jest on niezwykle delikatny w funkcjonowaniu, gdyż nie funkcjonuje na zasadzie ścierania.


Przy używaniu wszakże takiego towaru jak pasta do zębów (zobacz higienizacja kraków) z węglem zaleca się nie stosowania zbytnio gorącej wody, gdyż może ona unicestwić porowatą strukturę węgla co z kolei może zmniejszyć absorbujące właściwości karbonu.

Tags: węglowodany, czas, towar