Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Dbanie o zdrowie przy użycia naturalnych środków. Jakie naturalne produkty można z powodzeniem stosować na co dzień zamiast chemicznych środków?

Posted on 22/06/2018 6:03am

Korzystanie z jak najbardziej naturalnych produktów to nie jest swego rodzaju fanaberia, ale coś czego pozytywny wpływ mogły obserwować chociażby nasze babcie kiedyś. Fakt, że w tamtych czasach tak na dobrą sprawę nie było większego wyboru, z tego powodu też używano tego co było w danej chwili pod ręką. Jednak sporo z takich rzeczy możemy stosować z pożytkiem dla naszego zdrowia i obecnie. Nie niszcząc zdrowia bez potrzeby chemicznymi środkami.

To dotyczy głównie jedzenie, ale również różnych kosmetyków czy też środków do sprzątania. Tak właściwie w wielu dziedzinach życia dobre działanie naturalnych rzeczy możemy wykorzystywać na co dzień. Czemu więc nie sprawdzić jak to jest?zdrowa żywność
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Szczególnie, iż często te naturalne specyfiki mniej kosztują od tych chemicznych. Tak jest na przykład z kosmetykami. Naturalne olejki do włosów są tańsze aniżeli wiele markowych odżywek, a działają przy tym o wiele lepiej: . Nie jedna z kobiet na pewno miała okazję przetestować z pozytywnym skutkiem olejek z orzechów makadamia, albo kokosowy, który doskonale nawilża i przywraca włosom połysk. Zatem warto choć spróbować, by samemu móc ocenić czy tego typu specyfiki nam służą.

Jak mowa o rzeczach naturalnych to ogromnie istotne jest aby takie właśnie produkty stosować w naszej diecie. Wiadomo, że nie od razu uda nam się zmienić sposób odżywiania całkowicie ale niektóre rzeczy możemy wprowadzić do diety bez większego problemu. W codziennym jadłospisie powinna znaleźć się zdrowa kasza. Już nasi dziadkowie jedli jej bardzo duże ilości. Nie ma się co dziwić ponieważ to świetny dodatek do dań. Posiada sporo błonnika i wartości odżywczych. Dobre jest to, iż rodzajów kasz jest bardzo dużo, dlatego też nie szybko nam się znudzi.

Można wybierać choćby pomiędzy pęczakiem, jęczmienną, albo taką z gryki czy wieloma różnymi zdrowymi oraz smakowitymi jej typami. Zamieniając ziemniaki czy pszenne makarony na taką kaszę robimy duży krok w dobrym kierunku, a z pewnością również odbije się to w pozytywny sposób na naszej wadze- ceneo.

kasza na talerzu
Author: Vitana
Source: Vitana
Tak samo sporo środków do czyszczenia można zastąpić tymi mniej szkodliwymi. Na przykład soda oczyszczona, która jest na pewno w każdej kuchni świetnie usuwa, nawet te przyschnięte zabrudzenia. Identycznie jest z sokiem z cytryny, jaki usunie kamień, lub też z octem, który świetnie czyści oraz dezynfekuje bez zostawiania smug. Dobrze będzie zatem spróbować we własnym mieszkaniu i tak naprawdę własnym życiu te niewielkie zmiany zaprowadzić oraz zobaczyć jaką da nam to różnicę.

Tags: kosmetyki, jedzenie, naturalne