Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Dieta kopenhaska – co musisz o niej wiedzieć

Posted on 29/01/2019 5:00pm

Jeżeli szczupła figura jest cały czas twoim pragnieniem, musisz nareszcie znaleźć dietę, która umożliwi ci pozbyć się nadmiernych kilogramów. Nie da się zaprzeczyć, iż nie jest to najprostsze zadanie, lecz w osiągnięciu celu może pomóc ci dieta kopenhaska. Co musisz o niej wiedzieć, zanim zdecydujesz się wprowadzić ją w życie?


Makaron w służbie bezmięsnych
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Po pierwsze, kuracja trwa trzynaście dni, a znana jest również pod nazwą dieta szwedzka. Liczenie kalorii jest w niej kluczowe, gdyż każdego dnia można ich spożywać tylko od 500 do 900. To niezwykle duży wymóg, z jakim ciężko jest zmierzyć się osobom, które do tej pory zjadały dużo więcej. Jednak dla zmotywowanych ludzi nic nie stanowi problemu, także to, zwłaszcza iż można na niej stracić nawet dziesięć kilogramów.

Osoba, jaka zdecyduje się na dietę kopenhaską, może spożywać 3 posiłki na dzień – śniadanie, najlepiej ok. godziny 8, obiad, między 12 a 14 oraz kolację, maksymalnie o godzinie 18. Dieta (https://dietetyk-kielce.pl/) kopenhaska jest związana ze skrupulatnym jadłospisem i trzeba się go ściśle zachowywać. Posiłki składają się nade wszystko z chudego mięsa, jajek i warzyw. Produkty mleczne spożywa się w bardzo niewielkiej ilości. Powinniśmy za to pić choć 2 litry wody każdego dnia, którą można doprawiać sokiem z cytryny. Zupełnie zakazane jest używanie soli oraz żucie gumy, co dla wielu osób jest swoistym nałogiem. Diety nie można stosować ani dnia dłużej, na czternasty dzień zaczynamy jeść normalnie, a rezultaty, jakie uzyskaliśmy, powinny się utrzymać przez kolejne miesiące, a nawet do 2 lat, ponieważ nasza przemiana materii zaczęła lepiej pracować. Potem wystarczy jeść z głową, a już nigdy nie wrócimy do swojej poprzedniej wagi. Dobrze też kupić sobie preparaty witaminowe, gdyż opisywana dieta (polecana oferta) jest dużym wysiłkiem dla organizmu, zatem warto jest właściwie się o niego zatroszczyć, aby nie stracić odporności. Jednak pamiętaj – jeśli choćby raz nie zastosujemy się do jej wymagań, będziemy zmuszeni przerwać kurację odchudzającą. Niestety można ją ponownie zacząć dopiero za 3 miesiące.

Dieta kopenhaska to prawdziwe wyzwanie, więc należy mieć naprawdę dużą motywację, aby w niej wytrzymać - porady na stronie. Z tego powodu zastanów się czy to faktycznie wyjście dla ciebie. Jeśli tak – niedługo wskoczysz w swoje ulubione spodnie.

Tags: odchudzanie, Diety, posiłki, dieta kopenhaska