Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Dlaczego warto pić soki?

Posted on 07/03/2019 7:38am

Przeciętny Polak wypija na rok około dwadzieścia pięć litrów soku. Wiele. Niestety, nie wszelki owocowy napój, który możesz odnaleźć na sklepowej półce, jest w istocie sokiem. Soki to najbardziej cenne owocowe napoje, jakie zdołasz spotkać na sklepowej półce, a to z tej przyczyny, że nie powinny nieść syntetycznych aromatów jak też konserwantów.
zdrowo i na diecie
Author: Pink Sherbet Photography
Source: http://www.flickr.com
Soki można by podzielić na: soki świeże - to soki, jakie nie pasteryzowane, dzięki temu zachowują one więcej wartości odżywczych.

Czy spodobała Ci się kompleksowa analiza (http://www.beskidmed.pl/okulista-jastrzebie-zdroj/) w powyższym wpisie? Czujesz chęć na kolejne? W takim razie nakłaniamy Cię do sprawdzenia naszej innej witryny.

Takowe soki mają bardzo krótki termin zdatności do konsumpcji, toteż układa się je w schładzarkach, zazwyczaj w butelkach szklanych; soki pasteryzowane - jeśli poddane są łagodnej pasteryzacji (w temperaturze do 85 stopni), ich okres zdatności spożycia to kilka tygodni, zaś wartości odżywcze są podobne jak w przypadku soków jednodniowych. Takowe soki sprzedaje się na ogół w szklanych butelkach. Soki w kartonikach to te, które poddano pasteryzacji w temperaturze 100 stopni Celsjusza. Ich termin zdatności do spożycia jest o wiele dłuższy, niestety kompozycja witamin oraz minerałów jest o wiele mniejsza. Soki świeże tłocznia soków wyciska ze świeżych owoców oraz warzyw, podczas gdy pasteryzowane soki w sporej większości wytwarza się z pulpy, zatem koncentratu. Soki można dodatkowo podzielić na warzywne, które są mniej kaloryczne, mieszczą mniejsze ilości cukru, jak też soki owocowe. Termin nektar wiąże się poniektórym z napojem bogów, a więc czymś drogocennym, wyjątkowym. Niestety, w nazewnictwie spożywczym to coś kompletnie innego. Nektar owocowy jest to mocno rozcieńczony sok wyprodukowany z koncentratu albo świeżych owoców, mieszczący uzupełnienie cukru (jest go więcej aniżeli w sokach dosładzanych). Nektar nie niesie sztucznych barwników oraz konserwantów. Napój zaś to najmniej wartościowy owocowy wyrób przeznaczony do picia. Zawiera mniej więcej 20% soku owocowego, reszta to cukier, woda, kwasek cytrynowy a także sztuczne substancje, takie jak barwniki, konserwanty, aromaty.Jedzenie
Source: http://www.sxc.hu/
Wartość odżywcza soków zależy od tego, czy jest on sporządzany z pulpy, czy też świeżo odciskany z owoców oraz warzyw. Te drugie są o tyle wartościowe, iż niosą bardzo dużo witamin jak też minerałów.

Jeżeli masz zamiar dowiedzieć się więcej, doczytaj także (https://perfumeriaprestige.pl/produkt/golden-rose-longstay-brow-styling-gel-zel-do-brwi/) wiadomości zawarte na następnej podstronie - tam mamy na Ciebie dodatkowe wątki.

Syrop glukozowo-fruktozowy dodawany do napojów, nektarów i niektórych soków jest szkodliwy. Dobrze wybierać soki z dopiskiem bez dodatku cukru.

Tags: napoje, soki, nektar