Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Do czego wykorzystywany jest laser w gabinetach okulistycznych

Posted on 24/02/2019 6:33pm

Laser w medycynie stosuje się w wielu dziedzinach, poczynając od medycyny plastycznej przez chirurgię i okulistykę. Zaletą światła laserowego jest duża precyzja i minimalizacja krwawienia. Laserowa korekcja chorób oczu stosowana jest od paręnastu lat jako trwała metoda umożliwiająca wykluczenie niezbędności noszenia okularów bądź szkieł kontaktowych (trwała korekcja oczu).


badania okulistyczne
Author: Naval Surface Warriors
Source: http://www.flickr.com
Skorzystało z niej już z pomyślnością kilkanaście milionów osób na całym globie. Krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm oraz kombinacje tych wad koryguje wiązka lasera. Zasada jego działania oparta jest na spożytkowaniu zjawiska fotoablacji, które polega na likwidowaniu kolejnych warstw rogówki o grubości 0,5-1 mikrona. Laserowa korekta wzroku to precyzyjne wymodelowanie kształtu rogówki oczu w taki sposób, by wpadające do oka promienie świetlne były koncentrowane na siatkówce i tworzyły czytelny obraz. Parametry wiązki światła laserowego kodowane są indywidualnie dla każdego z oka w oparciu o informacje zgromadzone w czasie badań kwalifikacyjnych chorego. Leczenie krótkowzroczności polega na spłaszczeniu, natomiast kuracja nadwzroczności na uwydatnieniu centralnej części nawierzchni rogówki.

Wskazania do laserowej korekty oczu

Laserowa korekta wzroku umożliwia pełne funkcjonowanie w każdych warunkach, w tym nocą, sprawdź korzyści: poleca Optegra. Jest to sposób poprawiania wad wzroku wyjątkowo zalecana osobom aktywnym, praktykującym sporty ekstramalne (nurkowanie, jazda na motocyklu, etc.) i osobom, których wada wzroku uniemożliwia praktykowanie fachów wymagających niezłego widzenia, np. policjantów, lotników.


To też świetny sposób na osiągnięcie dobrego widzenia bez wymogu noszenia binokli oraz/lub szkieł kontaktowych dla pań, przykładowo zajmujących się modelingiem albo stewardess. Laserowa korekta wzroku określona jest dla osób, które: ukończyły dwadzieścia jeden lat i nie chciałyby czy nie mogą wkładać okularów i/bądź soczewek kontaktowych, ze stabilną wadą, to znaczy nie zmieniały siły okularów ani szkieł kontaktowych w ostatnim roku, mających wadę widzenia w obrębie od +6 do -9 dioptrii sferycznych albo do 6 dioptrii astygmatyzmu, w dobrym stanie ogólnym zdrowia.

Tags: wzrok, oczy, astygmatyzm, promienie, rogówki