Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Dobra dieta, czyli jak zdrowo jeść. Zobacz nasze sprawdzone porady.

Posted on 29/09/2018 7:18am

Określenie „dieta” większej części populacji kojarzy się zawsze z nadwagą i próbą zrzucenia nadprogramowych kilogramów. Tak naprawdę określenie to obejmuje nie tylko diety o charakterze odchudzającym. Jest przykładowo bardzo wiele diet, które stosuje się w przypadku rozmaitych chorób.


zdrowa żywność
Author: cumi&ciki
Source: http://www.flickr.com
Ustala się wtedy specjalny jadłospis, dzięki któremu osoba chora może prędko dojść do zdrowia i odzyskać kondycję. Przy takich dietach zdrowotnych niejednokrotnie polecane jest przyswajanie elementów o zwiększonej zawartości pożytecznych składników, takich jak przykładowo kwasy omega-3. W przypadku ciężkiej dolegliwości tego taki sposób żywienia musi być kontrolowany przez lekarza. Diety dla osób zdrowych mogą być opracowywane samodzielnie w oparciu o różnorodne źródła informacji. Korzystnym pomysłem może być również udanie się po poradę do specjalisty dietetyka.

Dieta śródziemnomorska

Jedną z najpopularniejszych diet o charakterze naturalnym jest dieta (zobacz http://www.wroclawpsycholog.pl/psycholog-wroclaw/leczenie-zaburzen-odzywiania-wroclaw/anoreksja-leczenie.html) śródziemnomorska. Jej niewątpliwą zaletą jest fakt, że można ją stosować właściwie w ciągu całego życia. Służy więc nie tylko schudnięciu, ale także zachowaniu kondycji oraz dobremu samopoczuciu. W diecie śródziemnomorskiej najbardziej istotne jest, by ograniczyć spożywanie mięsa wołowego i zwierzęcych tłuszczów, z wyjątkiem tych pochodzących z ryb. Trzeba jeść jak najwięcej warzyw strączkowych, a białe pieczywo zastąpić pełnoziarnistym. Dzięki zastosowaniu się do tych Zasad można stracić kilka zbędnych kilogramów. Dieta (zobacz jedzenie z dowozem łódź) śródziemnomorska zalecana jest przez wielu specjalistów dietetyków.

Dieta dr Budwig

Kolejną dietą, którą zalicza się do naturalnych, jest dieta opracowana przez niemiecką uczoną Johannę Budwig. Podstawą tej diety jest olej lniany budwigowy, który należy przyswajać w sporych dawkach. Olej ten powinien być tłoczony na zimno, gdyż tylko wówczas posiada lecznicze właściwości. Najkorzystniej jest przyjmować go w postaci pasty, czyli zmieszać go ze zmielonym chudym twarogiem. Wówczas najłatwiej i najszybciej ulega wchłonięciu. Poza tym niezwykle istotne jest, by ograniczyć spożywanie odmiennych tłuszczów niż ten zawierający się w oleju. Dieta dr Budwig jest wykorzystywana zarówno przez osoby zdrowe, jak i chore. Wykazano jej pozytywny wpływ w przypadku dużej liczby różnorodnych schorzeń, stosowana jest na przykład wspomagająco przy chorobach nowotworowych.

Tags: dieta, życie, osoba, pomocy, liczby