Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Domowa wędzarnia

Posted on 09/10/2020 8:07am

Większości z nas już się przejadły naszpikowane chemikaliami, nasiąknięte wodą oraz co najgorsze nieomalże bezsmakowe wędliny proponowane w marketach i dyskontach.


Fantazjujemy o produktach z opowieści naszych dziaduniów – pysznych, aromatycznych, niepowtarzalnych.
Te smaki możemy odtworzyć, pod warunkiem iż kiełbasy oraz mięsa sami przygotujemy oraz uwędzimy. Wędzenie przynależy do najstarszych, wykonywanych od tysięcy lat, metod utrwalania żywności. Oprócz wędzenia od pradziejów stosowano też solenie i suszenie. Współcześnie, kiedy każda rodzina ma do dyspozycji schładzarkę, natomiast producenci żywności do większości produktów dodają konserwujące środki, wędzenie nie ma już tak wielkiego znaczenia przy składowaniu domowych zapasów. Ciągle jednakże z radością zajadamy się wędlinami i wędzonkami.


zdrowe żywienie
Author: Debbie Tingzon
Source: http://www.flickr.com


W tej sytuacji w ogóle nie dziwi, iż znowu coraz to bardziej trendy staje się wędzenie w domowych warunkach, co może znacznie uprościć Smoke wędzarnia gazowa.

Myślisz, że wymienione informacje są absorbujące? Super, więc z pewnością szczegóły tu wyroby z gęsiny zamieszczone także Cię zaciekawią.

W naszym kraju idea domowej produkcji wędliniarskiej zyskuje coraz to większe rzesze sympatyków. Propaguje się stare, polskie przepisy, a wielbiciele smakowitych oraz zdrowych tradycyjnych wędlin ochoczo dzielą się swą wiedzą oraz doświadczeniami. Dzięki ich wskazówkom nawet debiutanci szybko mogą zorientować się w jaki sposób zabrać się do wędzenia, postawić pierwszą wędzarnię a także otrzymać zadowalające rezultaty. Na smak oraz barwę wyrobów wędzarniczych ogromny wpływ ma rodzaj drewna użytego do wędzenia.
W Polsce tradycyjnie używa się drewna liściastych drzew. Zależnie od rodzaju wędzarni możemy wykorzystywać drewno w formie szczap, trocin lub zrębów.

Tags: dom, towar, lokal, market, rodzaj