Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Garnek typu rzymskiego znakomitym sposobem na kulinarne zaskoczenie twojej rodziny

Posted on 25/03/2019 9:49am

Jeżeli twoim hobby jest gotowanie, zapewne szukasz nowych rozwiązań, które pozwolą ci przygotować apetyczne przysmaki, zwłaszcza te umożliwiające zdrowe pichcenie, ponieważ zdrowe odżywianie robi dzisiaj prawdziwą furorę.
Author: Lukasz Badura
Source: http://www.flickr.com
Znasz garnki rzymskie? Osoby, które słyszą o nich pierwszy raz, muszą sprawdzić ten łatwy, a zarazem wygodny sposób na przepyszne dania jednogarnkowe. Garnki rzymskie są popularne od dawna, ale dopiero od pewnego czasu zaczęliśmy do nich wracać. Garnki te, nazywane również garnkami glinianymi, pozwalają uszykować soczyste mięso i aromatyczne warzywa z śladowym użyciem soli czy tłuszczu, a wszystko dzięki przepływowi pary wodnej. Garnki gliniane bowiem z wolna oddają wilgoć, którą uprzednio wchłoną, powodując, że jedzenie nie jest wyschnięte, a wyjątkowo delikatne i esencjonalne. Można w nich przyrządzić nie tylko potrawy na obiad, ale także przepyszny, chrupki chleb, którego nie dostaniemy w żadnej piekarni. Od tego momenty sam będziesz robić wypieki, jakie chętnie weźmiesz do pracy, a dzieci z pewnością nie będą mogły doczekać się kanapek, które zrobisz im do szkoły.

Czy masz ochotę, poznać następne wiadomości? Jeśli tak, to kliknij ten odsyłacz oraz zobacz w artykule więcej porad. One niewątpliwie również Cię zaintrygują!

Posiłek
Author: rpavich
Source: http://www.flickr.com
Poza mięsem, warzywami oraz chlebem warto jest przyrządzić w nich ryby, ale najkorzystniej jest mieć osobny garnek do dań rybnych, gdyż garnek szybko może nasiąknąć ich zapachem. Nadają się także do bigosu, zapiekanek i makaronów, jakie będą o wiele bardziej aromatyczne, niż przygotowane w zwykły sposób, gdyż długie gotowanie sprawia, że wszystkie smaki mogą się uwolnić oraz przegryźć, zapewniając niesamowite doznania dla kubków smakowych. Garnki gliniane - - znakomicie nadają się dla osób przebywających na diecie, albowiem potrawy są nie tylko przepyszne, ale i lekkostrawne, a jedzenie wcale nie traci składników odżywczych zawierających się w ich składnikach.

Kupując garnki rzymskie nie zapominajmy, by brać pod uwagę jedynie naczynia nieszkliwione, gdyż ich ściany nie będą w stanie absorbować wody, co jest podstawą gotowania w nich.

Chcemy Cię namówić do następnej witryny, gdzie czeka na Ciebie dużo fachowych wiadomości. Nie ociągaj się i po prostu naciśnij hiperłącze (https://apteka.sloneczna24.pl/producent-boiron,dCg-FAo.html).

Garnek musi być wyprodukowany z prawdziwej, wypiekanej gliny, najwygodniejszą natomiast oraz najbardziej popularną pojemnością jest pięć litrów. W związku z powyższym – czas na wyszukanie odpowiedniego garnka i zacząć nowe, kulinarne szaleństwa. Twoja rodzina na pewno pokocha posiłki z garnka rzymskiego, toteż nie zwlekaj z jego zakupieniem.

Tags: warzywa, potrawy, naczynia, obiady