Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


HACCP w hotelarstwie - czyli, standardy żywnościowe niezędne w żywieniu zbiorowym

Posted on 07/09/2018 7:17am

Co oznacza skrócenie HACCP i jak się ono ma do hotelarstwa? Jakie istnieją zalety jego wdrożenia dokładnie w świecie Hoteli? Czy powstały szkolenia, które mają możliwość nam pomóc wprowadzić HACCP do naszego "świata"? To wszystko oraz jeszcze więcej nie posiadając żadnego problemiku znajdziesz w środku naszego nowiutkiego felietonu!


Skrót HACCP pochodzi z języka angielskiego i przebrzmiewa dokładnie: Hazard Analysis and Critical Control Point, a więc w swobodnym przetłumaczeniu Analizowanie Zagrożeń oraz Krytyczny Punkt Kontroli.


fan
Author: Arkadiusz Sikorski
Source: http://www.flickr.com
Jest to system, który to się wdraża dla tego celu, aby mieć możliwość kontrolować między innymi jakość jedzenia. Jak prościutko więc się domyśleć system haccp w hotelarstwie wprowadza się po to, aby jakość napomkniętego żywności była jak najwspanialsza i miała swoje osobiste standardy żywieniowe - niezwykle przydatny serwis. System ten istnieje również po to, by mieć możliwość zapewnić potencjalnym klientom, iż nie po trują się wcinając ich (szefów hotelów) jedzenie. Najważniejszymi zaletami napomkniętego systemu bywają bez wątpienia: powiększenie troski o podstawowe standardy higieniczne zakładów a także jakość ich produkcji (warto przejrzeć ten serwis), zdobycie zaufania konsumentów do wytwórców jedzenia, czy też powiększenie pozytywnej konkurencji pomiędzy konkretnymi zakładami.


Jak prosto się zorientować, nie każdy szef hotelu, czy tez persony u niego pracujący znają się na tego typie przedmiotach, dlatego powstały szkolenia, które posiadają za zadanko wyszkolić dokładne persony w wprowadzaniu wspomnianego systemu (przeskocz do serwisu ). Tego rodzaju kursy kosztują w okolicy 1500 złotych, ale za opcję tak zwanego "full wypas", czyli ze wszystkimi dogodnościami i z wszelakimi pomocami.

Tags: klient, artykuł, typ