Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Herbaty zielone mają sporo korzystnych właściwości wzmacniających działanie organizmu

Posted on 17/09/2015 2:30pm

Jeśli chodzi o naturalne piękno staramy się nie tylko sięgać po właściwe środki pielęgnacyjne, ale również, po środki naturalne, a więc takie, w których wykorzystuje się jak najmniej sztucznych dodatków. De facto kosmetyki, które bazują na „chemii” w dużej mierze bazują także na naturalnych składnikach, takich jak wyciągi z liści czy barwniki roślinne.


herbata
Author: ESSIAC®
Source: ESSIAC®
Taka mieszanka sztucznego z naturalnym nie szkodzi, jednakże dla zdrowia i skóry lepiej używać jak najwięcej tylko naturalnych substancji. Bardzo dobrym rozwiązaniem są na przykład polecane produkty.

Kosmetyki , jak wszyscy wiemy, oddziaływają na skórę i organizm od zewnątrz. Natomiast przyjmowanie różnego rodzaju suplementów, ziół czy, tak jak w omawianej sytuacji herbat, działa pozytywnie na organizm od wewnątrz. Herbaty, szczególnie te zielone są powszechnie znane, gdyż ze wszystkich gatunków herbat, mają najwięcej korzystnych właściwości wzmacniających funkcjonowanie organizmu. Herbata zielona jest herbatką nie tylko pozytywnie wpływającą na wygląd, ale również na zdrowie. Jej właściwości lecznicze znane są już od dawna. Należycie sporządzony napój może być wykorzystany do zwalczenia ospałości, bólów żołądka czy ponawiających się infekcji. W szczególności jednak ma ona zbawienny wpływ na układ pokarmowy: zapobiega zaparciom, wspomaga trawienie, czy systematyzuje wysokość cukru we krwi.

picie herbaty
Author: Holistyczna Polska
Source: Holistyczna Polska
Poza właściwościami typowo leczniczymi herbatę zieloną spożywa się również w celu poprawienia wyglądu skóry. Zawarte w niej przeciwutleniacze oddziaływają dobroczynnie na cerę, zwalczając zmęczenie, zwiotczenie skóry, czy poprawiając jej koloryt. Maseczki przygotowane z tego naturalnego składnika łagodzą podrażnienia i nawilżają cerę. Z kolei okłady z zielonej herbaty stosowane pod oczami, wyraźnie likwidują ich obrzęk czy często występujące sińce. Ze względu na swoje właściwości poleca się ją osobom ze skórą wrażliwą i trądzikową. Dodatkowo zielona herbata pozytywnie wpływa również na włosy i paznokcie. Bez wątpienia wzmacnia je i chroni przed zniszczeniem.


Zielona herbata jest również popularna z tego powodu, że działa korzystnie na odchudzanie. Dzieje się tak, gdyż jej zażywanie wspomaga przemianę materii i oczyszcza organizm ze zbędnych toksyn. Z tego właśnie względu jest bardzo popularnym napojem.

Tags: napój, kosmetyki, zdrowie, organizm