Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Idealne patelnie do smażenia naleśników - Sprawdź najlepszą ofertę patelni!

Posted on 06/02/2019 7:55am

Rondel to kluczowy przedmiot w każdej kuchni. Jest niezbędna do przygotowania wielu potraw. Patelnie osiągalne na rynku różnią się przede wszystkim materiałem, z którego są wykonane. Przeważnie kupowane patelnie to te z powłoką teflonową, żeliwną i ceramiczną.

patelnie z żeliwa
Author: Scanpan
Source: www.smakprostoty.pl
Żeliwne patelnie do naleśników to prawdziwy artykuł, pozbawiony syntetycznych domieszek i tworzony w naturalny, niechemiczny sposób. Patelnie z żeliwa to doskonałe przewodnictwo ciepła, które równomiernie rozchodzi się po całej nawierzchni patelni. Wolno się rozgrzewa i wolno ostyga. To całkiem inna jakość smażenia niż w wypadku patelni aluminiowych, jakie nagrzewają się ekspresowo i ostygają w tempie ekspresowym od razu po zdjęciu z płomienia. Wytrzymałość to najwyższa zaleta żeliwa. Patelnia żeliwna jest w stanie być wieczna, wystarczy prosta pielęgnacja, aby służyła nam przez całe życie. Jest wytrzymała na zarysowania mechaniczne, defekty osłonki, zadrapania.

W trakcie smażenia: www.laoliva.pl/oliwa-do-smazenia, z żeliwa wytrącają się minimalne wielkości żelaza, pierwiastka bardzo pomocnego dla ludzkiego systemu. Smażenie na żeliwnej patelni wzbogaci niedobory żelaza. Estetyczny wygląd naczynia zezwala na podawanie przyrządzonych potraw wprost na stół. Kładąc patelnię z gorącą strawą na stole, mamy pewność że pożywienie długo pozostanie gorące. Chociaż patelnie żeliwne są ciężkie, to należy to do jej atutów. Ciężar przynosi stabilność, ogranicza przypadkowe wylanie gorącej zawartości. Żeliwne patelnie do naleśników bardzo dobrze nadają się na jakikolwiek typ kuchenek - żeliwne patelnie do naleśników. Lata eksploatacji patelni powiększają jej własności, miast obniżać.Sekret przyrastającej z upływem lat jakości smażenia na żeliwie kryje się w jego impregnacji. Impregnowana przez wiele lat patelnia z latami staje się jeszcze wyższa. Zarówno zapoczątkowanie smażenia na żeliwie, jak sfinalizowanie pełnego postępowania nastręczają pewnych powtarzalnych czynności, czyniąc z pospolitego zajęcia rytuał - .

Wybierając tą patelnię powinniśmy mieć pojęcie, że nie wolno myć ich w wodzie, bo potrafią zardzewieć. By umyć żeliwna patelnię należy ją wytrzeć suchą ściereczką, najlepiej nasączoną oliwą, czy też posypać solą i pocierać szmatką.

Tags: patelnia, patelnia żeliwna, Patelnie z żeliwa, Żeliwne patelnie do naleśników, smażenia na żeliwie