Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Jak dawniej kształtował się rynek wędlin i produktów mięsnych, jak ogromne zmiany zaszły na nim w obecnych czasach.

Posted on 25/07/2019 7:22am

Wiele osób pamięta jeszcze z pewnością aromat niepowtarzalnych wędlin i kiełbas sprzed lat. Robione całkowicie naturalnymi sposobami, bez żadnych dodatków i polepszaczy nie tylko wspaniale smakowały, ale również bez większego problemu mogły wytrzymać długi czas na półce w lodówce. Lecz problemem było to, że zawsze ich brakowało, być może z powodu tej niedostępności ich smak na tak długo był pamiętany.


śniadanie
Author: Bielmar
Source: Bielmar
Następną zaletą wędlin sprzed lat było to, że przy ich wytwarzaniu nie żałowano mięsa i ściśle trzymano się receptur. Zresztą jeżeli jakaś kiełbasa miała określoną nazwę, to nazwa ta mocno zobowiązywała do tego, aby jej smak by na odpowiednim poziomie.

Poznaj autorskie www (http://www.rajsoczewek.pl/plyny-renu)! Tam oczekuje na Ciebie kolejna fantastyczna porcja wiadomości na frapujący Cię wątek. Po więcej opisów kliknij w poniższy podany link.

Podobnie wyglądały inne produkty mięsne, które także jeżeli już się pojawiły na półce w sklepie, to były rzeczywiście dobre. Lecz to było wiele lat temu, niestety zmiany, które nastąpiły w ostatnich latach sprawiły, że w pewnej chwili pogoń za dochodami zaczęła przesłaniać wytwórcom wcześniejsze zasady dobrego postępowania i normy, jakie obowiązywały przed laty. W dużej mierze do takiego stanu rzeczy się przyczyniło ogromne zlibelaryzowanie przepisów. Nagle każdy mógł sobie nazywać dowolną nazwą każdą wędlinę, jaką produkował, bez względu na skład. A z tym także różnie zaczęło być, bo okazało się nagle, że z kilograma mięsa można spokojnie wyprodukować nawet trzy kilogramy szynki, która co prawda aż była pełna wody i chemikaliów, ale za to miała chwytliwą nazwę. Na szczęście okres taki zbyt długo nie trwał, bowiem klienci dość szybko po początkowym zachłyśnięciu się takimi nowościami zaczęli bardziej zwracać uwagę na jakość.


rodzina przy śniadaniu
Author: Media Forum
Source: Media Forum
Przepisy zaczęły wymagać, żeby każdy producent kiełbas podawał listę ich składników, a ludzie zaczęli dokładniej czytać opakowania i kupować takie wyroby, które miały jak najlepszy skład. Trendy te doskonale zauważyły również firmy które wytwarzają wyroby z mięsa. W sklepach zaczęło się więc pojawiać coraz więcej produktów, zawierających w sobie tylko i wyłącznie naturalne składniki, i taki trend jest obecnie coraz bardziej popularny (więcej: - serwis producenta kiełbas).

Tags: trend, kiełbasa, sklep, jakość