Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Jak dobrze robić kawę? Niezawodne sposoby na pyszną kawę

Posted on 07/09/2018 8:12am

Kawa w naszym kraju jest tak samo znana, jak herbata. Jak przeważnie pijemy kawę? W restauracjach kupujemy najczęściej cappuccino, latte i macchiato czyli kawy z mlekiem. Taki sposób sporządzania kawy wybiera ponad 60% kobiet oraz 40% mężczyzn. I chociaż taki rodzaj kawy przeważnie wymaga posiadania ekspresu są inne sposoby, aby go zastąpić.

I można zrobić naprawdę przepyszny napój w kilka minut. Caffe latte, Cappuccino czy Macchiato możesz przyrządzić w domu.
kawa w szklance
Author: Edsel Little
Source: http://www.flickr.com
Wstając rano, często marzymy o puszystej piance na naszej pierwszej kawie – jednak jak spienić mleko łatwym sposobem, bez użycia drogiego ekspresu, za to tak, aby przypominała pyszną kawę? Prawdą jest, że kawa serwowana z mleczną pianką ma znacznie przyjemniejszy smak a także jest łagodniejsza dla naszego żołądka. Zdecydowanie efektowniej przedstawia się w filiżance czy też szklance, jak w przypadku latte.Mleko mamy możliwość spienić przy użyciu spieniacza tłokowego, elektrycznej sprężynki a nawet miksera, gdy organizujemy spotkanie z sporą liczbą osób. Co zaskoczyć może niektórych, przydatnym narzędziem jest też tradycyjny słoik.
czarna kawa
Author: ekidreki
Source: http://www.flickr.com
Mielenie kawy jest procesem wyjątkowo kluczowym, i jednym z znaczących elementów profesjonalnego espresso. Dużo osób uważa nawet, że jest to bardzo ważny krok parzenia kawy. Kawę najlepiej zmielić chwilę przed parzeniem, ponieważ już w przeciągu godziny od zmielenia traci ona 30% swoich walorów smakowych, później ten proces postępuje jeszcze szybciej.Bardzo ważne są dobre ziarna. Jeśli je kupić, to kawę naprawdę trudno zepsuć. Nawet jeśli źle je zmielimy, bądź użyjemy niedobrej wody, to i tak smak będzie dużo lepszy, niż gdybyśmy idealnie zrobili kawę z niskiej jakości ziaren. Nie powinniśmy parzyć kawy z ziaren palonych wcześniej jak trzy miesiące temu. Ziarna (sprawdź skuteczne rady) wietrzeją wyjątkowo szybko, więc nawet jeśli na opakowaniu pisze, że termin do spożycia jeszcze obowiązuje, nie zapewnia nam to dobrego smaku kawy. Ziarna trzeba przechowywać w chłodnym oraz ciemnym miejscu, ale nie w lodowatym, ponieważ kawa chłonie różnego rodzaju zapachy.
Tak więc warto zainwestować w piękne filiżanki do kawy a dla wymagających dobrym rozwiązaniem są kawiarki. (Przekonaj się sam: na tej stronie).

Tags: kawa, espresso, Cappuccino