Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Jak jeść zdrowo? Kilka ciekawych porad na początek

Posted on 04/12/2017 10:05am

W dzisiejszych czasach bardzo popularne stało się bycie fit – wielu z ludzi kupuje karnety na siłownię, przechodzimy na dietę czy zaczyna kupować bardziej świadomie towary spożywcze, które nie szkodą naszemu zdrowiu.


Niezależnie od tego, czy chcesz być modny czy zwyczajnie pragniesz zadbać o swoje zdrowie, zdecydowanie musisz zrobić pierwszy krok w owym kierunku – życie fit to nie tylko moda, ale również wspaniały sposób na poprawę swego samopoczucia. Sprawdź więc, od czego trzeba zacząć!


Co można jeść?


Zdrowa i odpowiednio zbilansowana dieta jest właściwie podstawą dobrego stylu życia – bez niej niewątpliwie nie osiągniesz właściwie niczego. Na początku musisz zrezygnować z różnego rodzaju mocno przetworzonych produktów – w takim przypadku bez wątpienia odpada żywienie się przygotowanymi daniami, które możesz zakupić w marketach. W Twojej diecie zdecydowanie musi znaleźć się sporo owoców oraz warzywa, z których spożywaniem zazwyczaj mamy dość duży kłopot, którego sobie nie uświadamiamy. Czy wiesz, iż w odpowiednio dobranej diecie powinno znajdować się pięć porcji owoców i warzywa dziennie? Nikt z nas bez wątpliwości tak wiele nie spożywa, dlatego warto zadbać o zmianę swych nawyków.


patelnie
Author: ArtDecor24.pl
Source: ArtDecor24.pl


warzywa
Author: Abdulla Al Muhairi
Source: http://www.flickr.com
Zacznij się ruszać!


Ruch to zdrowie, a w dodatku z pewnością doskonale wpływa na wygląd Twej sylwetki. Nawet jeśli nie masz nadwagi, i tak zwykle wysportowane ciało prezentuje się znacznie lepiej.


Nie musisz jednak od razu inwestować ogromnych pieniędzy w karnet na siłownię – jest mnóstwo aktywności fizycznych, które możesz wykonywać całkowicie za darmo! Na przykład coraz bardziej modne staje się bieganie. Możesz także zdecydować się na spacery albo ćwiczenia w domu, których jest mnóstwo w internecie całkowicie za darmo.

Tags: zdrowie, sok, ćwiczenia, produkt