Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Jak najlepiej kupować, aby nie stracić zbyt wiele pieniędzy. Jak robić to rozsądnie i w sposób planowy?

Posted on 21/06/2018 6:53pm

W Polsce wiele osób osiąga niezbyt wysokie dochody. To właśnie dlatego tak często jesteśmy zmuszeni żeby oszczędzać. Dla wielu osób oszczędzanie staje się określonego rodzaju sposobem na funkcjonowanie. Trzeba jednak pamiętać, by zawsze zachowywać umiar, gdyż przesadne oszczędzanie może generować straty.

Sklep spożywczy
Author: Tejvan Pettinger
Source: http://www.flickr.com
Właściwym przykładem są przykładowo promocje w marketach. Jak są pewne promocje na artykuły spożywcze z gazetki Piotr i Paweł /, w jakich określone produkty są rzeczywiście tanie, to wiele osób zakupuje je w zbyt dużej ilości i często nie zdąża zużyć. Jest to zdecydowanie złe działanie. Oczywiście warto korzystać z obniżek cenowych, ale przede wszystkim wtedy, kiedy dotyczą produktów o długim okresie przydatności do spożycia. W większych ilościach możemy więc kupić cukier, kasze, warzywa w puszkach albo w słoikach. Jeśli natomiast promocja dotyczy świeżych owoców czy warzyw nie powinniśmy kupować ich zbyt dużo, chyba, że ktoś planuje je zamrozić.

Na zakupy zawsze warto chodzić z listą. Oszczędzimy w takiej sytuacji nie tylko pieniądze, lecz również i czas. Gdy wybieramy się do określonego sklepu sieciowego trzeba wpierw zastanowić się, jakiego typu produkty są tam najczęściej tanie oraz niekoniecznie najtańsze, lecz nasze ulubione. Każda gospodyni domowa, jaka robi świadome zakupy doskonale wie, że w jednym sklepie są niezbyt drogie i pyszne soki, w innym wędliny, a w jeszcze innym cukierki na wagę i artykuły sypkie. Dzięki temu systemowi zakupów nie musimy następnie iść albo jechać daleko tylko po jedną dobrą rzecz, której nie ma nigdzie indziej.

Co najważniejsze, ustalmy sobie dni na konkretne zakupy. Wiadomo, iż nie mówimy tu o artykułach pierwszej potrzeby, ale o takich, jakie możemy planować z wyprzedzeniem. Dlaczego to takie istotne? Jeśli bowiem to zapomnimy to możemy być pewni, iż będziemy nabywać przypadkowo i impulsywnie, ponieważ coś nam się przypomni, jak przykładowo pójdziemy po chleb i nabędziemy coś za wyższą cenę">.

Jak byśmy jednakże planowali zakupy to możemy określić, gdzie i w jakim okresie warto zakupić dany artykuł, a przez to dużo zaoszczędzić. To chyba w najwyższym stopniu racjonalne podejście do zagadnienia zakupów, warto o tym pamiętać.

Tags: chleb, zakupy, słodycze, sklep, produkt