Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Jak przygotować dziecko do pierwszej wizyty u dentysty i jak wybrać dobrego dentystę?

Posted on 12/06/2019 7:24am

Wizyta u dentysty jest wielkim wyzwaniem zarówno dla dziecka, jak i dla samych rodziców. Ale takie wyjście nie musi być kłopotliwe. Wystarczy się właściwie przygotować na spotkanie, żeby uniknąć problemów.


Pierwsza wizyta u dentysty ma decydujący wpływ na późniejsze wizyty.

luksusowy gabinet stomatologiczny
Author: East Midtown
Source: http://www.flickr.com
To od niej zależy, jak w późniejszych terminach dziecko będzie się zachowywać w stosunku do podobnych wizyt. Pierwszą wizytę u dentysty należy zaplanować wtedy, gdy nic złego się nie dzieje. Nie należy odwlekać jej do momentu, gdy dziecko będzie mieć ból zęba bądź będzie widać u niego próchnicę. Dzięki temu dziecko powoli będzie się oswajało z dentystą i w przyszłości nie zareaguje histerią, gdy konieczne będzie plombowanie bądź borowanie zębów. Kluczową rolę odgrywa też wybór odpowiedniego dentysty. Warto w takiej sytuacji poszukać w internecie pobliskich gabinetów dentystycznych.

Wystarczy zapodać w okienku krótką frazę: stomatolog i Wrocław (lub sprawdzić tu Centrum Stomatologiczne stomatologia estetyczna kraków Aurident), aby w szybki sposób otrzymać listę dentystów mających swoje gabinety we wskazanej lokalizacji. Mając wybranego dentystę trzeba odpowiednio przyszykować dziecko do pierwszej wizyty. Nie powinno się w takim przypadku przerzucać własnych negatywnych odczuć na psychikę dziecka. Nie można w jego obecności mówić o swoich bolesnych doświadczeniach z dentystą. Powinno unikać się określeń: "Jeśli nie umyjesz ząbków, to Ci się zepsują i trzeba będzie iść do dentysty". To nasila u małego dziecka strach przed dentystą. Jeśli rodzic zaobserwuje, iż jego dziecko boi się dentysty należy używać zwrotów "Pan", "Pani". Dobrze jest opowiedzieć małemu dziecku, jak będzie wyglądała wizyta. Najlepiej jest ją przedstawić w postaci ciekawej historii, lub bajki. Do stomatologa powinno się pójść, gdy dziecko ukończy pół roku. Wówczas pokazują się pierwsze ząbki. Lekarz będzie mógł sprawdzić, czy proces ząbkowania przebiega prawidłowo.


Powie w czasie pierwszej wizyty, jak czyścić dziąsła i ząbki a także podpowie, co trzeba zrobić, żeby zapobiec próchnicy.

Czy wiesz, gdzie także można przeczytać inne tego rodzaju materiały? Jeżeli nie, to kliknij na ten link i zerknij na treść (http://instytutboczarska.pl/agnieszka-bula/) opublikowanego tam materiału.Takie kontrole trzeba przeprowadzać co 3 miesiące. Tak więc, szykując małe dziecko do wizyty w gabinecie stomatologicznym trzeba wybrać dobrego lekarza. Warto skorzystać z sieci internetowej. Fraza: stomatolog Wrocław, napisana w wyszukiwarce wyświetli długą listę pobliskich gabinetów stomatologicznych. W internecie da się znaleźć opinie na temat wybranego stomatologa oraz zapoznać się z zaleceniami związanymi z wizytą u stomatologa.

Tags: zęby, gabinet, stomatologia