Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Jak przygotować dziecko do pierwszej wizyty u dentysty i jak wybrać dobrego dentystę?

Posted on 13/10/2020 9:51am

Wizyta u dentysty jest wielkim wyzwaniem zarówno dla dziecka, jak i dla samych rodziców. Ale takie wyjście nie musi być kłopotliwe. Wystarczy się właściwie przygotować na spotkanie, żeby uniknąć problemów.
Pierwsza wizyta u dentysty ma decydujący wpływ na późniejsze wizyty.
luksusowy gabinet stomatologiczny
Author: East Midtown
Source: http://www.flickr.com
To od niej zależy, jak w późniejszych terminach dziecko będzie się zachowywać w stosunku do podobnych wizyt. Pierwszą wizytę u dentysty należy zaplanować wtedy, gdy nic złego się nie dzieje. Nie należy odwlekać jej do momentu, gdy dziecko będzie mieć ból zęba bądź będzie widać u niego próchnicę. Dzięki temu dziecko powoli będzie się oswajało z dentystą i w przyszłości nie zareaguje histerią, gdy konieczne będzie plombowanie bądź borowanie zębów. Kluczową rolę odgrywa też wybór odpowiedniego dentysty. Warto w takiej sytuacji poszukać w internecie pobliskich gabinetów dentystycznych.

Wystarczy zapodać w okienku krótką frazę: stomatolog i Wrocław (lub sprawdzić tu Centrum Stomatologiczne Aurident), aby w szybki sposób otrzymać listę dentystów mających swoje gabinety we wskazanej lokalizacji. Mając wybranego dentystę trzeba odpowiednio przyszykować dziecko do pierwszej wizyty. Nie powinno się w takim przypadku przerzucać własnych negatywnych odczuć na psychikę dziecka. Nie można w jego obecności mówić o swoich bolesnych doświadczeniach z dentystą.

Masz masę wolnego czasu i masz ochotę poszerzyć wiedzę z powyższego działu? W takim razie wejdź w łącze do strony (http://www.respivent24.pl/category/torby-plecaki-medyczne-torby-medyczne) i tam ciesz się drobiazgowymi postami.

Powinno unikać się określeń: "Jeśli nie umyjesz ząbków, to Ci się zepsują i trzeba będzie iść do dentysty". To nasila u małego dziecka strach przed dentystą. Jeśli rodzic zaobserwuje, iż jego dziecko boi się dentysty należy używać zwrotów "Pan", "Pani".

Interesuje Cię prezentowany tekst? Jeżeli tak, to śmiało kliknij ten odnośnik - to naprawdę wciągająca treść (https://warmuz-psychoterapia.pl/), która jest warta Twojego zainteresowania!

Dobrze jest opowiedzieć małemu dziecku, jak będzie wyglądała wizyta. Najlepiej jest ją przedstawić w postaci ciekawej historii, lub bajki. Do stomatologa powinno się pójść, gdy dziecko ukończy pół roku. Wówczas pokazują się pierwsze ząbki. Lekarz będzie mógł sprawdzić, czy proces ząbkowania przebiega prawidłowo.
Powie w czasie pierwszej wizyty, jak czyścić dziąsła i ząbki a także podpowie, co trzeba zrobić, żeby zapobiec próchnicy.

Takie kontrole trzeba przeprowadzać co 3 miesiące. Tak więc, szykując małe dziecko do wizyty w gabinecie stomatologicznym trzeba wybrać dobrego lekarza. Warto skorzystać z sieci internetowej. Fraza: stomatolog Wrocław, napisana w wyszukiwarce wyświetli długą listę pobliskich gabinetów stomatologicznych. W internecie da się znaleźć opinie na temat wybranego stomatologa oraz zapoznać się z zaleceniami związanymi z wizytą u stomatologa.

Tags: zęby, gabinet, stomatologia