Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Jak w domu przygotować aromatyczną małą czarną bez robienia trudnych czynności?

Posted on 26/09/2018 7:30am

Jest to bardzo wygodne wyjście dla miłośników tego naparu. Przy pomocy kapsułek, przyrządzenie swojej ulubionej kawy jest bardzo proste. Wystarczy zaledwie włożyć kapsułkę do ekspresu, nacisnąć odpowiedni przycisk i zaczekać krótką chwilę na zaparzenie pachnącego napoju.


Bardzo dobrym wynalazkiem dla miłośników czarnego napoju jest kawa w kapsułkach.


W każdej takiej kapsułce jest zazwyczaj od 5 do 7 gram zmielonej dopiero co kawy. Dziś jest dostępnych wiele ich smaków i naprawdę każdy odnajdzie swój ulubiony smak. Kapsułki są wykonane z aluminium albo są z plastiku. Dzięki temu zapach świeżo zmielonej kawy jest właściwie chroniony. Kapsułka zostaje otwierana dopiero w chwili przepływania przez nią wody pod dużym ciśnieniem. To właśnie zezwala na uzyskanie aromatycznego napoju. Kawa do kapsułek jest przerabiana w sposób mechaniczny. Jeśli pragniemy cieszyć się pięknie pachnącym naparem, musimy nabywać taką kawę jedynie naturalną, przywożoną z państwa jej pochodzenia. Powinniśmy pamiętać, że na smak naparu wpływają takie czynniki jak sposób przewożenia, miejsce uprawy, a także sposób przechowywania.


blog
Author: Guilhem Vellut
Source: http://www.flickr.com
kawa w kapsułkach
Author: Cayobo
Source: http://www.flickr.com


prezent dla nowożeńców
Author: Sheila C.
Source: http://www.flickr.com


Żeby zaparzyć małą czarną w kapsułkach trzeba posiadać do tego właściwy ekspres do kawy. Ekspresy kapsułkowe są do kupienia w naszych sklepach już od ok. 10 lat. Są one proste w obsłudze oraz pozwalają wydobyć idealne właściwości dobrej kawy. Dzięki tym ekspresom można w domu zrobić aromatyczną małą czarną, ale nie być zmuszonym wykonywać przy tym trudnych czynności. Ceny tego typu ekspresów oscylują od 400 zł w górę. Zapewne każdy smakosz tego napoju znajdzie coś dla siebie.


Większość z ekspresów - zapoznaj się z ofertą serwis ekspresów kawowych białystok: mobilnybarista.pl/bialystok-serwis-ekspresow-kawowych.html - nie posiada nawet elektronicznego monitora, co redukuje ryzyko dużo kosztujących napraw. Dziś dużo ekspresów (sprawdź niskie ceny na ekspresy do kawy łódź: https://mobilnybarista.pl/lodz-kawa-do-biura-ekspresy.html) kapsułkowych posiada również możliwość zaparzenia herbaty czy też robienia kakao. Samą kawę można by przygotowywać z gorącej lub zimnej wody.

Tags: sok, domu, rozwiązanie, typ