Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Jak wprowadzić zdrowe zmiany do własnego życia? Od czego zacząć? Czego dobrze będzie się wystrzegać?

Posted on 08/02/2019 7:37am

Zdrowy tryb życia oraz zdrowa dieta to ostatnimi czasy często poruszane tematy. Wiele ludzi chce dbać o stan zdrowia swój i własnej rodziny jak najlepiej. Nie powinno to nikogo dziwić gdyż w czasach kiedy w tak dużej ilości miejsc powietrze jest zanieczyszczone, kiedy jemy ogromne ilości bardzo przetworzonej żywności, gdy wiecznie dokądś gnamy oraz brak nam czasu warto zwrócić większą uwagę na stan naszego zdrowia. Co można zrobić oraz jakie rzeczy zmienić na lepsze aby nasze zdrowie w ten sposób zyskało.

zdrowa żywność, warzywa
Source: ekoj.pl
Duże znaczenie dla naszego organizmu ma dieta. To za sprawą tego co jemu możemy dostarczać naszemu ciału te dobre substancje, jakie wpływają dobrze na stan naszego zdrowia. Nie da się wszystkiego naprawić z dnia na dzień, lecz trzeba zacząć od mniejszych kroków oraz stopniowo wprowadzać zmiany. Objadanie się i dostarczanie naszemu organizmowi dużej ilości cukrów to dzisiaj norma. Niestety, lecz na takie dwie rzeczy w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę.

Potem trzeba sprawdzić skąd bierze się nasze jedzenie, które kupujemy i czy aby faktycznie zawsze mamy świadomość co znajduje się w artykułach, jakie kupujemy. Musimy systematycznie wyrzucać z list zakupów mocno przetworzoną żywność, ażeby szukać produktów, z jakich od początku do końca będziemy mogli przygotować jedzenie. Najpierw możemy mieć trochę trudności jeśli chodzi o pomysły. Natomiast później nabierzemy wprawy i pewności siebie w kuchni. Po jakimś czasie takie danie jak dajmy na to kaszotto z kurczakiem już nie będzie dla nas tajemnicą- pyszne kaszotto z kurczakiem. Natomiast na wszystko trzeba czasu, z tego powodu nie wolno się zniechęcać.Następna rzecz to kosmetyki oraz substancje chemiczne, jakie stosujemy na co dzień, a które zawierają sporo szkodliwych substancji. Czasem nawet nie mamy o tym pojęcia, iż niektórych substancji lepiej unikać. Tego typu substancją jest na przykład SLS to znaczy laurylosiarczan sodu, jaki kiepsko wpływa na stan naszej skóry, powodując zmniejszenie jędrności oraz stopniowo wysuszając ją.

zdrowe jedzenie, zdrowa potrawa
Author: Ted Eytan
Source: http://www.flickr.com
Szukajmy zatem produktów bez tego typu niepotrzebnych chemicznych środków jak żel do mycia ciała czy szampon bez SLS. Używajmy jak najbardziej naturalnych kosmetyków jak i środków do czyszczenia- . Pewnie nie wiemy, że często naturalne substancje mają dużo zastosowań w gospodarstwie domowym. Tak jak sok z cytryny, jaki potrafi usunąć kamień. Warto w związku z tym jak najczęściej sięgać po rzeczy naturalne, które nam nie szkodzą, aniżeli za każdym razem stosować bez sensu te chemiczne, źle działające na nasz stan zdrowia.

Tags: zdrowie, żywność, tryb życia