Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Jak wybrać dobrą restaurację?

Posted on 29/08/2018 3:55pm

Jak sprawnie poruszać się w restauracyjnym gąszczu? Czym pokierować się, selekcjonując przetestowaną restaurację?


Na pewno powinniśmy zwrócić atencję na to, kto jest szefem kuchni.
długopis promocyjny
Author: Joe Haupt
Source: http://www.flickr.com


Czas bezimiennych, skrytych gdzieś na zapleczu kucharzy przeminęły bezpowrotnie. To szef kuchni bierze na siebie odpowiedzialność za potrawy, jakie opuszczają jego kuchnię. Czytajmy recenzje, słuchajmy zdań naszych przyjaciół, skontrolujmy, czy i jakie nagrody otrzymała restauracja. Przestudiujmy dokładnie jadłospis. Dzięki temu zdobędziemy informacje, czy w pomieszczeniu kuchennym wykorzystywane są świeże sezonowe składniki. Kiedy zobaczymy zimową porą w karcie truskawki lub maliny, możemy być nieomal pewni, że coś złego dzieje się w tejże knajpce i czym prędzej powinniśmy ją poniechać. Warto także kierować uwagę, czy knajpka korzysta z półproduktów, czy kucharze przygotowują wszystko od podstaw (szczegóły o manufakturze w Łodzi). Gdy pieczywo oraz ciasta wypiekane są na miejscu, jest to znak, iż szefowi kuchni zależy na klientach oraz ma uczciwe podejście do swojego fachu.


manufaktura łódź
Author: Häagen-Dazs
Source: Häagen-Dazs


Inspiruj się nosem. Woń w knajpce ma pierwszorzędne przesłanie. Restauracje w Manufakturze pachną świeżo i apetyczni ciekawe menu jest na anatewka-manufaktura.plest na Kieruj atencję na czystość oraz na toaletę - przeważnie będzie ona odzwierciedleniem podejścia w lokalu ogólnie. Doceń nieszablonowość. Ja o wiele bardziej cenię miejsca, które zaserwują mi świeżą, wyborną kanapkę niż następną kafejkę podającą kartonowego croissanta jak też gorącą kawusię.
Myślę, że czasami nie liczy się, co, ale w jaki sposób będzie podane oraz przygotowane. Manufaktura Łódź obfituje w różnorodnego wariantu lokale. Z całą pewnością znajdziesz w tym miejscu miejsce dla siebie.

Tags: informacje, jadłospis, restauracja