Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Jak zaplanować przestrzeń w kuchni? O czym pamiętać, aby to miejsce było naprawdę wygodne?

Posted on 04/04/2018 7:47pm

Dla niektórych osób kuchnia to najważniejsze miejsce w całym mieszkaniu. Można ją urządzić rewelacyjnie, można też całkowicie zlekceważyć i nie zdecydować się na większe zmiany.


spaghetti
Author: Andy Melton
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli jednakże kochamy gotowanie, to warto urządzić takie miejsce jak najlepiej, żebyśmy mieli tam wszystko pod ręką, żeby praca tam nie była frustrująca oraz męcząca. Jak można tak zrobić? To nie tak bardzo trudne, jak może się zdawać, powinniśmy jedynie pamiętać o kilku podstawowych rzeczach.


Z pewnością ważne jest to, jak dużą mamy kuchnię. Nie oznacza to, iż jak posiadamy malutką kuchnię, to nic się nie da zrobić i musimy się męczyć. Na pewno nie tak, po prostu w takiej sytuacji trochę inaczej podchodzimy do tematu i należy wykorzystać określone techniki. Jedną z nich jest to, iż nie zawalamy sprzętem kuchni, zamiast np. 2 półek, decydujemy się na jedną, lecz tego rodzaju, jaka pomieści i garnki Staub i sztućce.


kalorie
Author: Steven Depolo
Source: http://www.flickr.com
Nie można wybierać produktów, jakie nie (http://www.junior-szkola.pl/owoce-w-szkole/) mają za bardzo praktycznego zastosowania, a jedynie stoją i się kurzą. Inaczej sprawa wygląda, jak mamy dużą kuchnię, ponieważ wtedy jest szansa na większą dowolność, ale i tu uwaga, żeby przez to nie zapędzić się zbytnio i nie wstawiać do kuchni zbędnych mebli.


fitness - ogląd
Author: JD Lasica
Source: http://www.flickr.com


Z innej strony, nieważne czy mała czy duża kuchnia, zawsze znajdziemy w niej miejsce na dobry sprzęt, jak noże ze stali damasceńskiej, który będzie konieczny do wykonania wielu pysznych potraw.


Jak chcemy czuć zadowolenie z przyrządzenia potraw pamiętajmy, by nie oszczędzać na sprzęcie, ponieważ tylko takie modele jak garnki stalowe demeyere wytrzymają długo i nie trzeba ich za pewien czas wymieniać na nowe.

Tags: wygląd, produkt, rodzaj