Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Jaką kawę ziarnistą kupić i z jakiego powodu najlepiej zmielić ją przed zaparzeniem?

Posted on 25/04/2018 10:29pm

Najsmaczniejsza kawa to ta, z dopiero co mielonych ziaren. Jest najbardziej aromatyczna oraz po prostu najsmaczniejsza. Koneserzy smaku kawy w każdym wypadku rekomendują kawę ziarnistą tylko znakomitej jakości.


Pośród kaw pachnących orzechami i przyprawami, każdy znajdzie swój preferowany smak.


Jeżeli ktokolwiek ma automatyczny ekspres do kawy z zamontowanym młynkiem, to (www.corsini.pl/ekspresy-i-mlynki/) ziarnista w jego przypadku będzie doskonałym wyborem. Automatyczne ekspresy posiadają wbudowany młynek, który posiada regulowanie stopnia zmielenia kawy, a to bardzo wpływa na smak zaparzonego napoju. Nikogo nie trzeba przekonywać, że kawa ziarnista jest znacznie lepsza od mielonej. Jeśli smakosz kawy nie ma młynka do kawy lub automatycznego ekspresu z wbudowanym młynkiem, musi jak najszybciej w niego zainwestować. Wielowiekowe młynki nie mielą kawy najwłaściwiej. Przegrzewają ziarna podczas mielenia, a to bardzo psuje smak kawy po zaparzeniu.


Zdrowe jedzenie
Author: Ted Eytan
Source: http://www.flickr.com


Kawa


słodycze


Najczęściej uprawianymi gatunkami kawy na świecie są Robusta oraz Liberica. Gatunki inne są mniej popularne i słabo rozpowszechnione. Arabica jest uważana za najszlachetniejszą kawę. Jej ziarna wyglądają bardzo ładnie, a wywar z niej jest bardziej delikatny w smaku. Często można poczuć w niej smak kakaowy czy też orzechowy. Robusta z kolei jest gatunkiem o intensywnym smaku. Co poniektóre jej rodzaje posiadają nawet korzenny smak. Robusta ma więcej kofeiny niż Arabica i dla znaczącej ilości koneserów kawy posiada zbytnio charakterystyczny smak. Z tych wszystkich gatunków Liberica jest najmniej aromatyczna. Daje za to największe plony i jest wytrzymała na szkodniki (istotnie odnajdziesz-> przetestuj ozonowanie łódzkie).
Rodzaj taki uprawiany jest na Madagaskarze i na Jawie. Sposób mielenia kawy zazwyczaj zależy od tego, w jaki sposób kawę będziemy parzyć. Jeśli chcemy zaparzyć kawę po turecku, to musi zostać ona zmielona drobno.

Tags: smak, gatunek, ekspres, bar