Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Jaki aromat mają co poniektóre wysokogatunkowe rodzaje polskiego wina?

Posted on 11/07/2018 3:48pm

Każdy rozumie, że do produkcji wina konieczne są winogrona, które muszą mieć dobre warunki do rośnięcia. Pomyliłby się jednak ten, kto uważa, że w naszym kraju tego typu warunków nie ma.


Krajowe wina także mogą urzekać bogactwem smaku oraz aromatu.
Niestety ze względu na niezbyt przyjazny mikroklimat, są one wytwarzane w niewielkich partiach. Jakkolwiek jednak w naszym kraju istnieje kilkaset mniejszych winnic i kilkadziesiąt większych. Najwięcej z nich jest zlokalizowana na południu i wschodzie Polski. Jest produkowane tam wino białe, czerwone czy nawet różowe. Każde z nich charakteryzuje się niepowtarzalnym charakterem, czyli smakiem, aromatem i kolorem. Polska ma kilkusetletnią winiarską tradycję, dlatego też niektóre wina polskie mogą rywalizować z tymi, które są najbardziej cenione na świecie. Co ciekawe, bardzo korzystne dla klienta jest kupowanie takich trunków bezpośrednio od ich producentów.


przekąska
Author: J. Bałachowska
Source: Good Food


Może dawać to poza tym możliwość zapoznania nie tylko obszaru, w którym dojrzewała winorośl, ale także samych wytwórców takiego wysokogatunkowego napoju. Można by się w takiej sytuacji przekonać, że są to bardzo ciekawi i kompetentni znawcy. Do produkcji swych win używają najlepszych oraz często także starych gatunków winorośli. Tego typu wina mogłyby posiadać zapach czereśni, owoców cytrusowych czy też nawet papryki albo jabłka. Co poniektóre wina polskie posiadają również subtelną kwiatową nutę.
Niezwykle istotna dla kiperów jest możliwość skosztowania wina. Smakosze, którzy nie chcą albo nie mają możliwości samodzielnie udać się do winnicy, takie wino mogą zakupić także w wielu specjalistycznych sklepach za ok. 50-100 złotych.

Tags: jabłka, lokal, charakter