Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Jaki ogrodowy grill wybrać: węglowy czy gazowy?

Posted on 05/12/2017 4:54pm

Możemy śmiało oznajmić, że grillowanie stało się nowym, świeckim tradycją Polaków, a na zapoczątkowanie sezonu niejeden z nas czeka z tęsknotą. Jaki grill do ogródka kupić?


Grillowanie to nie wyłącznie posiłek - kolejna potrawa w naszym codziennym menu. Grillowanie to cały zespół generujących podwyższenie endorfin „czynności towarzyszących”, jak towarzyskie spotkania, relaksujące wyczekiwanie na gotowe dania, zabawa jak też bogaty repertuar dodatkowych rozrywek. Większej części Polaków grillowanie w dalszym ciągu kojarzy się z grillem węglowym – nierzadko niedużych rozmiarów, wygodnym w przenoszeniu, bez trudu mieszczącym się na niedużych balkonach. Ten rodzaj grilla to przede wszystkim ten jedyny w swym rodzaju dym węgla drzewnego dający pyszny, tak lubiany smak jak też aromat potraw. Dla wielu to też przyjemność samodzielnego rozpalania i utrzymywania paleniska, systematyczne obracanie jedzenia, skrupulatne podglądanie postępów. Przygotowanie dań na grillu węglowym wymaga bowiem dużo czasu oraz nieco cierpliwości, lecz to również urok tego rodzaju grilla.
Mieszkanie w designerskich meblach
Author: homestilo
Source: http://www.flickr.com


Drugie rodzaje grilla, jakie zyskują sobie coraz ogromniejsze grono sympatyków jak też prawdziwych entuzjastów, to profesjonalne grille gazowe. To często o wiele większy i potrzebujący więcej przestrzeni aniżeli jego węglowy odpowiednik wariant grilla. Jest jednak również dużo praktyczniejszy: aby go rozpalić, wystarczy przekręcić pokrętło i wcisnąć guzik zapalarki, by po kilku minutach zacząć grillowanie.


Taki grill to również opcja bardzo szybkiego przygotowania dań – nie zawsze przecież mamy czas a także wytrwałość, aby czekać minimum kilkadziesiąt minut na ulubione danie.

Tags: smak, czas, Rytuał, wzrost