Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Jakie ostrzałki wybrać do ostrzenia bardzo ostrych noży?

Posted on 19/11/2018 9:50am

Wiadomo, że w kuchni musimy posiadać ostry nóż. Potrzebne jest to do siekania różnych warzyw czy też przykładowo koperku, które dorzucamy do zupy.


Najlepszym nożem jest japoński nożyk Miyabi Zwilling, o który powinniśmy odpowiednio dbać i odpowiednio go ostrzyć.


garnek
Author: DA
Tych noży nie można ostrzyć na ostrzałkach prętowych czy też ostrzałkach napędzanych elektrycznie. Można ostrzyć je tylko na tradycyjnych kamieniach ceramicznych, jakie są namaczane w wodzie. Również przydają się kamienie syntetyczne, które stworzone były przez mistrza kowalstwa. Nożyki można ostrzyc na ostrzałkach tradycyjnych, wykonanych z ceramiki. Do uzyskania wyśmienitej ostrości, można użyć ostrzałkę o gradacji 5000 albo nawet 8000 punktów. Trzeba pamiętać, że takie ostrzałki przed użyciem muszą być moczone w wodzie przez 10-15 minut.

Jeżeli chcesz znaleźć pewne dane, zerknij i sprawdź informację - tu znajdziesz jedynie atrakcyjne oferty. Kliknij, nie rozczarujesz się.

Inaczej ostrze
można przegrzać oraz je uszkodzić.


Istnieją też noże, które należy naostrzyć na innego rodzaju kamieniach. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ostrzyć te noże na zwykłych ceramicznych kamieniach, trzeba jednak mieć w pamięci, że noże ostrzone na tradycyjnych ostrzałkach szybciej ulegną starciu. Dla tych, którzy chcą mieć ostrzałki nie do zdarcia, stworzona jest profesjonalna ostrzałka ostrzałka do noży. Zawierają one olbrzymi dodatek bardzo twardego szkliwa, które pozwala ostrzyć tego typu noże przez długi okres czasu. Kamienie mają gwarancję dożywotnią swego wytwórcy. Są one niezwykle drogie i kupienie ich to inwestycja, która zrewanżuje się doskonałą ostrością noża.


Do dowolnej ostrzałki jest dodany film, na którym można zobaczyć, jak używać takich ostrzałek. Rowkowane ostrze do pieczywa ostrzy się na odmiennej ostrzałce. To osełka z tzw. piłą. Do noży do chleba nie wolno używać ostrzałek ceramicznych.

Tags: inwestycja, noże, producent