Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Jakie przybory bywają potrzebne każdej gospodyni domowej, kiedy miesi ciasto na świąteczny sernik

Posted on 18/12/2014 11:58am

Niektóre gospodynie uwielbiają piec apetyczne ciasteczka i wprost nie są w stanie doczekać się Bożego Narodzenia. W związku z powyższym niecierpliwie liczą następne dni, zrywając kartki z kalendarzyka energiczniej niż zazwyczaj. Aby jednak plany zostały wypełnione, trzeba się trochę natrudzić. Z pewnością należy oczyścić z przypalenizny piekarnik gazowy, a później udać się do marketu i kupić wszystkie potrzebne składniki.

Niekiedy zapracowane kobiety zapominają o zrobieniu remanentu w półkach swojej kuchni. Aby ciasto noworoczne można było upiec w możliwie jak najkrótszym czasie, należy mieć na podorędziu niezbędne akcesoria do wypieków, a wszystkie miski mają być w idealnym stanie. Trudno przecież, aby ciasta świąteczne smakowały rewelacyjnie, jeżeli były pieczone w wiekowych foremkach. Morał więc pozostaje oczywisty - jeszcze przed przygotowywaniem ciasta odwiedzamy osiedlowy sklep z artykułami agd.

Formy do pieczenia do oczywista podstawa. W zależności od gatunku ciasta wybieramy odpowiednią foremkę, a wśród nich znajdują się: keksówka, tortownica, kwadratowa blacha do ciast drożdżowych, formy do mufinek (forma na keks). Małe córki, które kochają z mamą poeksperymentować w kuchni, będą zauroczone kompletem do wykrawania ciasteczek w kształcie choinek. Współcześnie w sprzedaży dostępnych jest wiele rodzai foremek do ciast. Nawet taka tradycyjna keksówka może być szklana, silikonowa bądź, jak niegdyś, metalowa. A doświadczona kucharka w każdej upiecze smakowity keks, jak i pożywny chleb.

Sytuacje, jakie mogą dziać się w kuchni bywają tak samo nieprzewidywalne, jak te drogowe. O tym, czy ciasto się uda, czasem decyduje przypadek, mniej lub bardziej szczęśliwy. Jeśli do mąki dosypiemy za dużo sody oczyszczonej, to wówczas taki wypiek na pewno nie stanie się naszą wizytówką, Czasami zdarzają się jeszcze odmienne sytuacje - kiedy kobieta ma dłonie oprószone mąką tortową, w pewnym momencie uświadamia sobie, że przecież nie ma czym rozłupać skorupki orzechów. A czy ktoś słyszał o orzechowcu bez orzechów? Na taki niedorzeczny wypiek żadna kobieta się nie zdecyduje. Lepiej zawczasu kupić nie byle jaki sprzęt, jakim jest metalowy dziadek do orzechów (dziadek do łuskania orzechów). A tak naprawdę przyborów potrzebnych w kuchni każdej czterdziestolatce jest tak wiele, że pewne braki uznawane bywają za całkiem zwyczajne. A kiedy kucharka nie może sama wyjść na zakupy, to rzeczony dziadek do orzechów zostanie kupiony przez innych członków rodziny.

Tags: AGD, ciasta