Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Jakie symptomy może mieć depresja zimowa i jakie będą najbardziej skuteczne metody jej terapii.

Posted on 10/03/2019 12:44am

Coraz dłuższe noce, a co za tym idzie mniejsza ilość słonecznego światła, jakie do nas dociera w ciągu dnia sprawia, że u niejednej osoby pojawia się depresja zimowa. U części osób zacząć się ona może już w październiku i trwać przez kilka miesięcy, aż do wydłużenia się dnia i większej ilości słonecznych promieni. Objawy zimowej depresji są bardzo podobne do normalnej wersji tego schorzenia, choć ta szczęśliwie kończy się, jak tylko słońce zacznie świecić.


lampy antydepresyjne w serwisie depresjasezonowa.pl
Source: www.ilumina.pl
Dotyka ona wszystkich, dorosłych oraz dzieci, z tym że zdecydowanie częściej jej objawy wykazują kobiety. Do najczęściej występujących symptomów zalicza się obniżenie aktywności, kłopoty z koncentracją i chroniczne napięcie. U wielu osób pojawia się też ogromna senność i poczucie ciągłego przemęczenia, a także zwiększony apetyt, a co za tym idzie, zwiększenie masy ciała. Niestety nie jest znane pochodzenie tych dolegliwości, ale jest skuteczny i tani sposób, aby chociaż trochę je złagodzić.

Najskuteczniejszą metodą leczenia dolegliwości związanych z niedoborem światła słonecznego jest lampa antydepresyjna. Stosuje ją coraz większa liczba pacjentów cierpiących na to właśnie schorzenie, przede wszystkim dlatego, że jest to leczenie tanie i bardzo bezpieczne. Lampy używane do naświetlania nie emitują ultrafioletu, dzięki czemu nie ma przy nich ryzyka poparzenia skóry, leczenie nimi mogą więc stosować nawet kobiety w ciąży i małe dzieci. Czytaj więcej w tym temacie: lampy antydepresyjne w depresjasezonowa.pl

Objawy niepożądane, na przykład ból głowy czy podrażnienia oczu nie występują często, i są proste do eliminacji przez zmianę parametrów lampy. Kuracja lampami antydepresyjnymi wymaga jednak dużej regularności i systematyczności, bo tylko wtedy może przynieść odpowiednie rezultaty. Zaleca się, żeby naświetlanie zacząć już październiku, przed zmianą czasu, bo właśnie ten okres jest uważany za początek problemów, i kontynuować je aż do zakończenia zimy. Dzięki temu jest sporo szans na to, że uda się przetrwać ten ciężki czas bez większego problemu z depresją.

Tags: lampy, depresja