Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Jakie szkło do którego alkoholu?

Posted on 29/01/2019 4:38pm

Na rynku mamy gigantyczny wybór szkła. Nic więc zadziwiającego, że wiele osób nie ma wiedzy co oraz w jakim szkle podawać.


Jeżeli zależy nam na wywołaniu należytego wrażenia na biesiadnikach musimy posiadać pełny komplet wysokiej próby szkła.


śniadanie
Author: Katherine Lim
Source: http://www.flickr.com
Co jak też w jaki sposób podawać? Należy też wiedzieć, że podawane szkło powinno być absolutnie czyste, po zmyciu nie zostawiamy kieliszków do wyschnięcia, ale wycieramy do sucha mięciutką ścierką. Najlepiej również nie dotykać szkła gołą dłonią, aby nie pozostawić nieładnych odcisków palców. Jeżeli idzie o kieliszki do wódki jest parę typów kieliszków określonych na ów alkohol (alkater.pl/odtruwanie-detox-warszawa/odtruwanie-od-alkoholu/), jedne mają nóżkę, inne nie i zwane są shotami. Zależnie od modelu podczas picia trzymamy za nóżkę bądź za grube dno. W szkłach, które mają nóżki musimy serwować wódki czyste i gatunkowe, zaś w szkłach bez nóżek serwujemy tylko czyste wódki. Mało tego, wódkę czystą powinno serwować się zamrożoną, do tego możemy również zmrozić kieliszki, zaś wódkę gatunkową – w pokojowej temperaturze. Szkło musimy wypełnić tak, aby do rąbka zostało od 3 do 5 milimetrów. Zestaw takowych szkieł (zwykle 6 sztuk) kosztuje plus minus 20 złotych.


Kieliszki do koniaku oraz brandy posiadają pękatą czaszę, przypominają wyglądem duży tulipan, jaki jest zwężony ku górze. Posiadają za każdym razem krótką nóżkę.


Kieliszek tenże łapiemy za czaszę, (innym sposobem niż kieliszki do wina) przez co podgrzewa się zawarty w nim alkohol oraz tym samym wydobywa się jego prawdziwa woń. Mimo, że kieliszek posiada pojemność plus minus 200 mililitrów, wlewamy jedynie 20-40 mililitrów napitku. 6 sztuk takich szkieł to koszt blisko 60 złotych.

Tags: szkło, kieliszki, czas, koszt, dodatek