Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Jak wypada parzyć czarną herbatę i jakie gatunki czarnej herbaty są teraz najlepsze?

Posted on 09/07/2020 7:29am

Czarna herbata jest w dzisiejszych czasach jedną z najpopularniejszych herbat, po jaką chętnie sięga mnóstwo osób. Charakteryzuje się wspaniałym smakiem oraz głębokim aromatem, jeśli jednak potrzebujemy korzystać ze wszelkich jej walorów, musimy wiedzieć, jakim sposobem powinno się ją odpowiednio parzyć.

herbata w dzbanku
Author: Guziec
Source: http://www.flickr.com
Czarną herbatkę zalewamy wrzątkiem w drugim stadium wrzenia, to znaczy wtenczas kiedy woda jest biała. O ile zalejemy czarną herbatę wodą niedogotowaną albo wodą przegotowaną bez pęcherzyków powietrza, napar straci swój głęboki smak i aromat. Czarną herbatę parzymy mniej więcej 3,5 do 4 minut, niekiedy krócej, w zależności od tego, z którym rodzajem czarnej herbaty mamy do czynienia. Szlachetne, najlepsze czarne herbaty parzy się krócej - 3 minuty.

Obecnie możemy wyróżnić wiele rodzajów czarnej herbaty. Jeśli intryguje nas najlepsza czarna herbata (np. kupiona tutaj: ), to bez wątpliwości przypadnie nam do smaku Terry Lapsang Souchong. Herbata ta pochodzi z Chin i parzy się ją ledwo 2 - 3 minuty. Posiada niezwykle intensywny smak, często jest dołączana jako dodatek do innych herbat.

Niesłychanie dobrą herbatą jest również herbata Yunnan. Najszlachetniejsza jej odmianą jest Yunnan Golden, lekko słodki napój, jaki bez wątpienia zachwyci nas swoim znakomitym smakiem. Dobra czarna herbata to również liściasta herbata Assam Leaf, jaka pochodzi z Indii.

Tutaj znajdziesz fascynujące informacje na omawiany wątek, zatem jeśli to zagadnienie jest dla Ciebie fascynujące, to kliknij odsyłacz do witryny (http://www.pakujmy.pl/wiadra-spozywcze).

Herbata ta charakteryzuje się bardzo wyrazistym smakiem, częstokroć można w niej wyczuć korzenny posmak oraz łagodny orzechowy aromat.najlepsza czarna herbata
Author: Matthias Ripp
Source: http://www.flickr.com
Herbaty tej nie można przechowywać dłużej aniżeli dwa lata. Miłośnicy wybornej czarnej herbaty naturalnie winni także spróbować herbaty Ceylon Dimbula, która pochodzi ze Sri Lanki. Wolno ją podawać z mlekiem, śmietanką albo cytryną, jej napar ma czerwonobrązowy odcień, zaś sama herbata cechuje się świeżym, subtelnym smakiem. To zaledwie kilka wyśmienitych i pachnących herbat, których wskazane jest spróbować - kup teraz na .

Jeżeli wykorzystana w tym artykule narracja do Ciebie przemawia, to zobacz tutaj (https://serwiskawowy.pl/) inne tego rodzaju posty - one dotyczą analogicznej problematyki.

Zalecamy też skosztowanie herbaty Keemun, która jest dziś uznawana za najlepszą herbatę na świecie. Charakteryzuje się bogatym, nieco dymnym smakiem.

Tags: herbata, Terry Lapsang Souchong, Yunnan, herbata Assam, Ceylon