Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Jeżeli dużo gotujesz, pomocny będzie świetny nóż. Postaw na japońskie noże, są wyjątkowo solidne

Posted on 07/02/2019 7:25am

Noże stosuje się w każdym pomieszczeniu kuchennym, trudno wyobrazić sobie bez nich przyrządzania posiłków. Do pokrojenia, szatkowania, a także smarowania - noże są wykorzystywane podczas wielu czynności. Ponieważ noże często ulegają zużyciu, niszczeją i tracą na mocy ostrza, warto wybierać do swojej kuchni dobre produkty. Wiąże się to z większym wydatkiem, jednakże są to noże na lata.

Stal damasceńska wraca do łask

noże ze stali damasceńskiej
Author: Chroma
Source: http://www.smakprostoty.pl/index/1/36/4/chroma__haiku/id
Stal damasceńska była wykorzystywana do produkcji średniowiecznej broni, wsławiła się tym, że połączyła w sobie wybitną wręcz wytrzymałość z dużą elastycznością. Dziś wspomniana stal odzyskała swój blask i sławę, bowiem mnóstwo osób decyduje się nabyć do swojej kuchni nóż ze stali damasceńskiej (noże zakupić możesz tutaj: ). Tego typu noże doskonale sprawdzają się w rękach kucharzy, tak i profesjonalistów, jak i amatorów. Ich użycie łączy się ze znacznym komfortem, a najwyższa trwałość gwarantuje, że wspomniany przedmiot będzie się użytkować przez długi czas i nie będzie konieczności zastąpić go kolejnym nożem. Występują one również w różnych wymiarach i chociaż są kosztowne, każdy bez trudu znajdzie nóż dla siebie.

Nóż japońskiego rzemieślnikaKolejnymi artykułami z tego asortymentu, jakie wzbudzają gorące zainteresowanie pośród kucharzy są noże sirou kamo.

To bardzo ostry i trwały nóż wykonany ręcznie przez japońskiego mistrza kowalstwa tradycyjnego Sirou Kamo. Podobnie jak poprzednie, także i te produkty wyróżniają się dosyć dużą wartością, jednakże są to produkty, jakie można w kuchni użytkować przez długie lata. Należy również zaznaczyć, że noże te wyróżniają się nie tylko doskonałą funkcjonalnością, lecz także estetyką. Zapakowane w eleganckie opakowanie mogą służyć w roli kosztownego i szykownego podarunku.

Gdzie nabywać noże?

japońskie noże do krojenia
Author: DIAMANT
Source: DIAMANT
Osoby pragnące zakupić dobrej klasy noże do swojej kuchni czasem mają z tym problem, bowiem nie wiedzą, gdzie to czynić. Noże (np. noże japońskie ze sklepu Smak Prostoty, możesz kupić tutaj: ) mamy okazję nabyć w większości sklepów z produktami dla kuchni i domu, ale czy okażą się one naprawdę dobre? Lepiej szukać sklepu internetowego albo stacjonarnego z fachowym ekwipunkiem dla garstonomii albo specjalizujące się właśnie w zbycie takich droższych noży.

Tags: kuchnia, nóż, gastronomia