Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Kac to kara za grzechy poprzedniego dnia. W jaki sposób z nim walczyć, W jaki sposób dojść do siebie po imprezowej nocy?

Posted on 28/09/2018 7:15am

Standardowe objawy spożywania alkoholu nie przejmując się granicami naszego organizmu to pewne jak w banku następnego dnia ból głowy, mdłości, nadwrażliwość na światło oraz hałas, odwodnienie oraz ogólne zmęczenie. To, w jakich ilościach każdy z nas może przyjmować alkohol to sprawa szczególnie indywidualna. Czym jest kac i jak z nim się zmierzyć? Przede wszystkim zależy od płci.


Koktajle Grey Goose
Author: Grey Goose
Source: Grey Goose
Płci pięknej szkodzi mocniej, ponieważ mają średnio więcej tłuszczu oraz mniej wydolną wątrobę. Wiele zależy także od genów, stanu wątroby, stanu zdrowia, sposobu w jaki pijemy, skonsumowanych pokarmów, przyjmowanych leków, bo wiele leków szkodzi w połączeniu z alkoholem. Warto wiedzieć, iż tłuszcze spowalniają przyswajanie alkoholu, ale obciążają inne organy. Kacowi sprzyja również mieszanie trunków oraz palenie – toksyny z papierosów obciążają wątrobę. Te powszechne przyczyny naszego złego samopoczucia to odwodnienie, zatrucie oraz brak snu.

Zatem by kac minął, należy się nawodnić, odtruć oraz dobrze wyspać. Do uzupełnienia płynów odpowiednia jest woda mineralna lub soki z warzyw, świetny będzie z pomidorów albo z ukiszonej kapusty. Soki te zobojętniają kwasy i oprócz płynów dostarczają naszemu ciału składników mineralnych, zwłaszcza potasu (przez alkohol organizm wydala dużo potasu, może też tracić go w trakcie wymiotów). Dużo potasu dostarczają banany. Polecany jest też kwas chlebowy, woda mineralna, kwaśne mleko, kefir lub jogurt. Tutaj więcej rad: rady na kaca (rady na kaca).

Kawa powinna nam pomóc na ból głowy. Warto zjeść porządne śniadanie – na przykład jajecznicę. Węglowodany – na przykład miód, winogrona czy słodka herbata - są bardziej przyswajalne oraz dostarczają energii z wysiłkiem pracującej wątrobie. Zupy jak choćby żurek lub rosół są skuteczne, lecz nie tak łatwo je przyrządzić samemu, gdy jesteśmy takim stanie. Ci, którzy przewidzieli taki stan rzeczy przygotowali żurek jeszcze zanim wybrali się na imprezę.


Grenadine Goose
Author: Grey Goose
Source: Grey Goose
Kto ma dosyć sił, może pójść na spacer – dostarczenie większej dawki tlenu jest dobrym pomysłem. Co silniejsze jednostki mogą też pobiegać. Rzecz jasna mamy wiele gotowych preparatów przeciwkacowych, znajdziemy je w aptekach, drogeriach czy na stacjach paliw. Przydadzą nam się również tabletki przeciwbólowe, w rodzaju aspiryny czy ibuprofenu. Leki mające w składzie paracetamol są mniej wskazane, ponieważ tak samo jak alkohol - strona internetowa - działają źle na wątrobę.

Tags: woda, kawa, wymioty, mdłości