Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Kawa Arabica - poznaj sekret doskonałego aromatu

Posted on 27/09/2018 3:13pm

Odmiana Arabica zalicza się do kaw wysokiej jakości. Jest łagodna i aromatyczna, a ponadto delikatnie kwaskowata, przez co subtelnie pobudza.


Czym cechuje się kawa Arabica?


Kasza jaglana
Author: Kupiec
Source: Kupiec


Kawa - złap promocje na harney & sonszobaczysz na tej stroniehttps://qualiashop.pl/49-harney-sons/ - Arabica jest najstarszym oraz najbardziej popularnym rodzajem kawy. Występuje w ponad dwudziestu odmianach! Pochodzi z Etiopii, a uprawiana jest na wyżynach Brazylii oraz Kolumbii, w Indiach, Afryce Równikowej, na Jawie, Sumatrze i Karaibach. Ziarna Arabiki wyróżniają się charakterystycznym wyglądem - są podłużne, zielonkawe i mają jasną, prostą bruzdę. Zawierają niewielką ilość kofeiny (od 1 do 1,7%), jednakże po zmieleniu oraz zaparzeniu dają świetny smak. Napar z ziaren Arabiki jest łagodny, delikatnie kwaskowaty, nierzadko wyczuwalny jest słodki, czekoladowy posmak. By wydobyć głębię aromatu i smaku Arabiki najlepiej parzyć ją w ekspresie ciśnieniowym - palarnia kawy elephant.


kotłownie parowe2
Author: Nicholas Lundgaard
Source: http://www.flickr.com


kawa świeżo palona
Author: brownpau
Source: http://www.flickr.com


Na co warto zwrócić uwagę, aby kupić znakomitej jakości Arabikę?


Wysokiej jakości (http://www.corsini.pl/ekspresy-i-mlynki/) sprzedawana jest w specjalnych opakowaniach z jednostronnym filtrem, dzięki czemu długo zachowuje świeżość. Kawę Arabikę najlepiej kupować ziarnistą, ponieważ w takiej formie dłużej utrzymuje pełnię swojego aromatu i smaku. Sklepy specjalizujące się w sprzedaży kawy często proponują również mielenie ziaren na preferowaną przez klienta grubość, bezpośrednio przed wysyłką. Doskonałym wyborem jest również kawa świeżo palona - tu.
Najlepszy aromat i smak kawy wyczuwalny jest pomiędzy 5 a 30 dniem od dnia palenia (data palenia kawy powinna być podana na etykiecie). Warto wiedzieć, iż kawa może być palona na wiele sposobów, natomiast standardowo jest palona na średnio.

Tags: aromat, gatunki, filtr, sposób, rodzaje