Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Kawa, słodziki i ich oddziaływanie na nasze zdrowie

Posted on 17/12/2018 7:26am

Życie w centrach miast, gdzie panuje tłok, ludzie ściśnięci są na małej przestrzeni, a w powietrzu i wodociągach znajduje się sporo związków, jakich nazw zwykły człowiek nie potrafi nawet przeczytać, ma swój niezaprzeczalny wpływ na ludzkie życie. Do podstawowych kłopotów związanych z mieszkaniem w tak bardzo ucywilizowanych obszarach zaliczyć można przewlekłe schorzenia, jakimi jeszcze w poprzednim stuleciu nikt nie miał potrzeby się martwić: uczulenia, cukrzyca, nadciśnienie, powszechna nadwaga.


Jedzenie
Author: Bing
Source: http://www.flickr.com
Te niezwykleprzewrotne, postępujące bardzo powoli, lecz uparte schorzenia wpływają na cały organizm – nie tylko na narządy, które, można by sądzić, są otwarcie wystawione na oddziaływanie choroby, jak trzustka na działanie cukrzycy. Zazwyczaj w jakiś sposób cierpi całe ciało. Całości nie ułatwia prawda, że tak nadwaga, cukrzyca, jak i podwyższone ciśnienie, sprzyjają tym samym powikłaniom – psują cały układ krwionośny, powodują podwyższony poziom cholesterolu. Jeszcze mniej optymistyczny jest fakt, że nadwerężony układ krwionośny sprzyja rozwojowi cukrzycy, a ta – nadwagi - babka jajowata łupina.

Stanowi to zamknięte, czarodziejskie koło. Dużo ludzi zrozumiało, że cierpiąc na otyłość, pracując po osiem godzin w ciągu dnia na siedząco i nie mając odrobiny ruchu są skazani na duże ryzyko tych chorób, dlatego sięgają po słodzik, który dodają do kawy, herbaty czy do niskokalorycznych ciast, zamiast cukru.
Pyszne jedzenie
Author: Jaap Joris
Source: http://www.flickr.com
Jest to pozornie właściwe posunięcie, jednak trzeba to robić świadomie – pierwszy substytut cukru, jaki się pojawił, również jeszcze niedawno najczęściej sprzedawany – aspartam – ma bardzo niekorzystne działanie na ciało człowieka, prowadząc do uszkodzeń systemu nerwowego i wywołując zwiększone ryzyko nowotworów - . Choć inne rodzaje substytutów cukru są dużo mniej groźne, tak w rzeczywistości również nie usuwają całego problemu. Drugą kwestią jest fakt, że ludzie nie szczędzą sobie kawy – kawa i herbata zawsze były lubiane, lecz nie każdy może te napoje spożywać na potęgę. Zwłaszcza ludzie z podwyższonym ciśnieniem powinni bardzo spokojnie, pod kontrolą lekarza i z ciśnieniomierzem pod ręką sączyć słabe napary.

Jeżeli chcesz poszerzyć swą wiedzę, to przeczytaj kluczowy artykuł (https://pizzahut.pl/korona). W tekście umieściliśmy precyzyjne i intrygujące informacje.Prawda jest taka, że aby utrzymać pełnię zdrowia, trzeba zrezygnować z wielu rzeczy: cukru, słodzików, naparów z kofeiną lub teiną. Do pobudzenia się rano świetne jest świeże jabłko, do osłodzenia dnia – łyżeczka miodu. I dużo sportu. By zachować zdrowie, trzeba zmienić całkowity styl życia i do reszty oduczyć się zaspokajania niektórych szkodliwych potrzeb.

Dowiedz się więcej na temat przepisów kulinarnych na portalu na !

Tags: zdrowie, styl, kawa, miasto, sport, ciało