Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Kiedy udać się do psychologa? Dowiedz się, które sygnały mogą spowodować twój niepokój

Posted on 11/11/2020 7:33pm

Obecne tempo życia sprawia, że nieraz nie mamy kiedy rozwikłać naszych problemów, w konsekwencji czego rosną oraz są coraz poważniejsze. Z nieznacznych trudności robi się większy kłopot, któremu nie jest łatwo sprostać. Z tego powodu wiele osób potrzebuje pomocy, jaką proponuje psychoterapeuta Katowice.


Kiedy powinniśmy do niego pójść? Jest parę sygnałów świadczących o niezbędności skorzystania z usług specjalisty, których nie można ignorować, by nie okazało się, iż przez kryzys wpadliśmy w poważną depresję, wymagającą wiele środków, również medycznych, by ją pokonać.

Psycholog
Author: TownePost Network
Source: http://www.flickr.com
Pierwszym takim objawem jest uzmysłowienie sobie swojej bezsilności. Nie dostrzegamy rozwiązania oraz zrzucamy całą winę na siebie, co nie jest prawidłowym podejściem. Pogrążamy się jedynie we własnym smutku, a konsultacja u psychologa byłaby o wiele korzystniejszym rozwiązaniem. Dialog z nim umożliwi nam spojrzeć w całkiem inny sposób na trudności, z którymi musimy się mierzyć, przez co łatwiej będzie nam je przemóc.

Drugim sygnałem może być niestałość emocjonalna. Jeśli niejednokrotnie wybuchasz płaczem albo złościsz się, rozładowując stresy na innych ludziach, możesz oddalić się od bliskich oraz stracić przyjaciół. Poważnym objawem jest również poranne otępienie. Gdy każdego ranka nie masz sił, aby podnieść się z łóżka, uszykować się do pracy albo zacząć wykonywać inne zadania, nie możesz tego lekceważyć.

Jeśli myślisz, że rozpatrywana tu tematyka jest interesująca, sprawdź jeszcze więcej na portalu (https://medicart.wroclaw.pl/usg-jader-wroclaw/), który także zamieszcza tego typu materiały.

To jeden z bardziej kluczowych przejawów, które powinny skłonić nas do umówienia się na wizytę. Do nierzadkich oznak depresji zaliczają się także bóle głowy lub brzucha, które nie wskazują na inne przypadłości, niskie poczucie własnej wartości, poczucie pustki, brak odczuwania zadowolenia z osiąganych sukcesów bądź sugerowanie pomocy ze strony najbliższych. Jeżeli dojdzie do tego, że pojawią się u ciebie myśli samobójcze, nie przekładaj dłużej wizyty. To jasny sygnał, iż twoje kłopoty nie rozwikłają się same, gdyż cała sytuacja za daleko już zaszła.

Konsultacja u psychoterapeuty nie powinna być przyczyną naszego wstydu.

Będziemy zobowiązani za wszystkie komentarze z www (www.medimix.pl/). Są one dla nas ważne, ponieważ uświadamiają nam, czy nasze posty trafiają do Was i jak są odbierane.

Lepiej jest skorzystać z pomocy specjalisty, niż pogrążać się narastających trudnościach. Obiektywne oko innego człowieka, umiejącego mierzyć się z różnego rodzaju kłopotami, będzie dla nas odpowiednim wsparciem.

Tags: depresja, problemy, Psycholog, specjalista, wizyta, konsultacja