Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Kilka ważnych informacji na temat podawania zup w zwykłe dni i w czasie uroczystości.

Posted on 07/02/2019 7:40am

O ile w zwykłe dni w wielu rodzinach zupy zwyczajnie się zjada na głębokich talerzach czy niekiedy i miseczkach, to w przypadku jakiejś uroczystej okazji należy zadbać o odpowiedni zestaw naczyń.


bardzo dużo będzie w tej sytuacji zależeć od tego, jaką zupę się zaserwuje, a możliwości są w tym względzie naprawdę duże. Oczywiście można pozostać przy klasyce, czyli pomidorówce albo rosole, a przygotować można na przykład pyszną grzybową albo pożywny barszczyk. Najczęściej wyróżnia się trzy najważniejsze naczynia na zupy, to znaczy miski, talerze i bulionówki Lubiana. W sumie powinno się je posiadać wszystkie gdzieś schowane, ponieważ zawsze okazać się może, że będą potrzebne. Niektórzy zalecają, żeby dołożyć jeszcze do tego zestawu barszczówki, czyli specjalne naczynia przeznaczone właśnie do podawania barszczu.
ogórki w słoiku
Author: jeffreyw
Source: http://www.flickr.com


Bez względu na to, w jakim rodzaju naczynia podana zostanie zupa, to trzeba się trzymać paru ważnych reguł. Jeżeli będzie chodzić o talerze, to najczęściej kładzie się je niewypełnione na stole, z leżącą po prawej stronie łyżką, a zupa jest podawana w osobnych wazach. Za to bulionówki Luminarc daje się gościom już wypełnione, a dodatkowo się je stawia na talerzu o odpowiednim rozmiarze. Niejednokrotnie do podawanych w ten sposób zup będą jeszcze różne dodatki, w takim przypadku powinny się one znajdować na talerzyku po prawej stronie.


Dość oryginalnym i coraz popularniejszym sposobem na podawanie zup są nieduże, specjalnie wypieczone bochenki chleba, najlepiej się one sprawdzają przy białym barszczu.

Tags: zupy, talerze, bar, kuchni