Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Krótka prezentacja kilku często używanych metod i sposobów zaparzania pysznej kawy.

Posted on 06/12/2018 9:17am

Kawa jest niezwykle popularnym napojem, codziennie na świecie wypijanych jest miliony kubków. Jak się okazuje najróżniejszych metod i sposobów parzenia kawy jest tak dużo, że większość z nas o niektórych nawet nie miała okazji słyszeć.
Śniadanie jedz jak król
Author: Fotolia
Source: Fotolia


U nas nadal największą popularnością cieszy się kawa zalana wrzątkiem, pod wpływem ciepłej wody robi się aromatyczny napój. Co ważne, taki sposób nie będzie wymagał posiadania specjalistycznych urządzeń, bo jakąś szklankę czy kubek (kubek wielorazowy) każdy w mieszkaniu posiada. Z kolei kawa parzona w ekspresie będzie wymagać konieczności jego posiadania, urządzenia oferowane są w dużej ilości odmian, które się od siebie różnią ceną i funkcjonalnością. Zaletą ekspresów jest to, że dzięki wysokiemu ciśnieniu wydobyć można z kawy dużo więcej aromatu, a także przygotować parę jej różnych rodzajów.


Jeżeli ktoś z jakiegoś powodu nie będzie chciał płacić sporo za ekspres, to interesującą opcję dla niego może stanowić kawiarka g.a.t. Jest to niewielkie, zrobione z aluminium urządzenie, w którym samo parzenie kawy zachodzi na podobnej zasadzie jak w ekspresach, to znaczy przy wyższym ciśnieniu. Co ważne, kawę przygotowuje się w taki sposób niezwykle szybko, a sama kawiarka jest niedroga, ponieważ jej cena z reguły nie przekracza kilkudziesięciu złotych.
Nowością jeśli chodzi o parzenie kawy jest aeropress, nieduże urządzenie opracowane po wielu latach badań przez amerykańskiego profesora. Aeropress aeropress swoim wyglądem przypomina trochę strzykawkę, składa się bowiem z komory z filtrem oraz tłoka, a sam proces zaparzania jest niezwykle szybki.

Tags: dom, kawa, aromat