Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Która z nas nie kocha słodyczy - to pytanie tylko retoryczne, gdyż za przepyszne ciastka lub muffinki niejednokrotnie dałybyśmy się pokroić

Posted on 19/11/2018 9:50am

Muffinka nie jest klasycznym polskim ciastkiem. Tendencja na te fikuśne ciasteczka przybyła do Polski z Zachodu. W głównej mierze muffinki są czekoladowe, ale można również spróbować modyfikacje i przykładowo spałaszować wersję waniliową.


Jeżeli ciasto jest przepisowo wypieczone, nie może być wysuszone. Smakowita muffinka powinna rozpływać się na podniebieniu - z tego oto powodu polubiły ją miliony Polaków nad Wisłą.
zielone szkoły w Bieszczadach
Author: Przemyslaw Kozuch
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli chcemy stać się wspaniałą panią domu i upiec własnoręcznie muffinki, to należy na początek kupić formy do muffinek. Nie jest to wielki wydatek, a asortyment jest ogromny. Mamy możliwość na przykład kupić papilotki do muffinek, czyli papierowe foremki, które są jednokrotnego użytku. Po spałaszowaniu ciasteczka wyrzuca się je do śmieci. Z tej przyczyny kupuje się je zazwyczaj w dosyć dużych ilościach - na przykład 100 lub więcej foremek. Papilotki do muffinek mają przeróżne kolory oraz wzory, nawet pojemność może być czasami różna. Jeśli myślimy już o czymś bardziej profesjonalnym warto zastanowić się nad faktem czy nie posłużyłyby nam większe formy do muffinek, w których jest możliwość jednocześnie przygotować od 6 do 12 ciastek.

Jeśli dalej interesuje Cię to zagadnienie, to odwiedź stronę (https://gorillacoffee.pl/kraj-pochodzenia/brazylia/) a tu z pewnością znajdziesz mnóstwo informacji na przedstawiany temat.

Formy te są zazwyczaj wykonane z wysokiej klasy stali węglowej i będą służyć nam długi czas.


Trzeba czasami poeksperymentować w kuchni i stworzyć własną małą cukiernię, do której sprosimy bliskich i znajomych, aby ugościć ich swoimi ciastkami - przykładowo czekoladowymi muffinkami.

Tags: rzeczy, cera, domu, wypiek